Лудогорец и ЦСКА изиграха запомнящо се дерби на "Армията"

Лудогорец и ЦСКА изиграха запомнящо се дерби на
Публикация   07:21     21 Септ, 2020 /     akcent.bg   /     470

ЦСКА и "Лудогорец" завършиха 2:2 в дербито от шестия кръг на Първа лига. Двата тима изиграха зрелищен мач на "Българска армия", като победата можеше да отиде и от двете страни. В срещата "Лудогорец" беше без треньора си Павел Върба, който е в болница.

Шампионите водеха след първата част с гол на Алекс Сантана в 11-ата минута. ЦСКА обърна след паузата с попадения на Жул Кейта и Юнус Санкаре в 71-ата и 75-ата минута. "Лудогорец" стигна до точката в 84-ата минута чрез гол на Ихинио Марин.

В срещата имаше много интригуващи моменти и спорни ситуации. Червените удариха греда, а освен това имаха претенции за дузпа.

С равенството "Лудогорец" остава втори в таблицата с 13 точки. Шампионите имат с една по-малко от лидера "Берое" . ЦСКА е трети с 12 точки.

Преди почивката ЦСКА игра по-активно, но въпреки това беше в ролята на изоставащ. В 11-ата минута "Лудогорец" успя да поведе след груба грешка в червената защита.

Доминик Янков се пребори за топката, а Алекс Сантана вкара с техничен удар с външен фалц.

След ранното попадение ЦСКА се активизира и притисна гостите. В 19-ата минута Жул Кейта влезе на скорост в наказателното поле, повеждайки си дълго топката и беше блъснат от Козмин Моци, след което падна. Реферът Георги Кабаков прецени, че дузпа няма.
   Натискът на ЦСКА продължи с мощен удар на Георги Йомов, който се отби в гредата.

В самия край на първото полувреме от два метра Юнус Санкаре направи голям пропуск. Топката се озова в халфа на ЦСКА, но той не успя да уцели вратата.

След паузата ЦСКА продължи да води играта, но това доведе до пространства в полето на червените. Густаво Бусато трябваше да се намесва в 51-ата минута, когато Каули Оливейра изскочи сам срещу него, но вратарят на ЦСКА спаси

Постепенно ЦСКА продължи да играе все по-силно и в рамките на четири минути между 71-ата и 75-ата успя да обърне развоя на срещата. След корнер и лошо изчистване от "Лудогорец" топката стигна до Кейта. С изстрел от 15 метра той успя да изравни.

Четири минути по-късно Юнус Санкаре наказа груба грешка на шампионите. Владислав Стоянов изби изстрел на Греъм Кери, но при добавката нямаше шансове - 2:1.

Радостта на домакините траеше само девет минути, защото в резервата Ихинио Марин вкара с изстрел от 20 метра. Испанецът успя да се разпише и след рикошет.
Тагове : ЦСКА , Лудогорец ,