Петък, 26 Април 2024

Успех за „Дунав 2010“ и загуба за феновете в последните мачове от третия кръг на Английската лига в Русе

Публикация   19:36     24 Март, 2012 /     akcent.bg   /     582

С убедителни победи за три от участниците в първенството по мини футбол на спортната „Арена Русе“ приключи третия му кръг. В първата среща ФК „Русе“ демонстрира защо е в четворката по плажен футбол в страната. Въпреки, че Английската мидуийк лига се провежда на терен с изкуствена настилка, отборът оглави класирането с пълен актив от 3 победи от 3 мача, като последната с 9:2 срещу „Хиените“, закръгли головата му разлика на 30:5. 4 попадения в противниковата врата в четвъртък вечерта заби Ивайло Панайотов, по две добавиха Николай Петков и Даниел Иванов, а веднъж точен бе Свилен Гърдев. Във втория мач от последния ден за кръга един срещу друг застанаха „Дунав завинаги“ и „Експресо“. За пореден път срещата на момчетата от фенклуба на „драконите“ бе най-посетена, но това отново не им помогна. Въпреки сравнително равностойното начало след първия получен гол те като, че ли рухнаха и заредиха грешка след грешка в защита. Така до почивката стражът им Свилен Златанов бе получил вече 5 гола. През втората част играчите на „Дунав завинаги“ имаха отлични шансове да намалят изоставането си, но и късметът не бе с тях и те регистрираха поражение с 0:10. Половината от головете за победителите отбеляза Кирил Ангелов, по два добавиха Цветан Бонев и Йордан Чавдаров, а един вкара и Милен Стоянов. Така феновете записаха трето поражение и ще гонят задължителна победа срещу последния „Дунареа“ на 29 март. В третия мач за вечерта „Дунав 2010“ победи „Липник“ със 7:3, като контролираше развоя през цялото време. Валентин Керчев, Николай Николов, Ивайло Иванов, Самир Мъстънов – Бечо и д-р Симеон Симеонов отбелязаха по веднъж за победителите, а два пъти стори това Младен Петков, докато за съперникa им с голове се отличиха Павлин Добрев, Мирослав Марков и Лъчезар Новаков.