Четвъртък, 25 Април 2024

Лила Лъвчиева - държавен шампион по тенис на маса до 12 години!

Публикация   15:49     14 Септ, 2020 /     akcent.bg   /     692

Лила Лъвчиева завоюва шампионска титла по тенис на маса до 12 години на Държавното индивидуално първенство проведено от 11 до 13 септември в град Варна.

Треньорите Петър Петров и Стефан Лъвчиев заведоха общо 7 състезателя на шампионата. При миникадетите Роан Гочев и Берк Рида успешно прескочиха квалификационните групи,но загубиха на елиминациите. Добре се представи и Борис Златев, записал две победи в своята група, но недостатъчния опит не му позволи да продължи напред.

При момичетата Анита Петкова бе поставена под номер 4 в схемата и не игра предварителни групи. Лила Лъвчиева, Дзиаин Ванг и Мелиса Неджиатиева успешно прескочиха своите групи. Ванг след оспорвана среща загуби от Елица Аспарухова от “Дигеста” София с 2:3. Късмета не бе на нейна страна ,като в последния гейм ,след спорна топка попаднала на ръба, русенската състезателка показа спортсменски дух и отчете точката правилно за противничката си. Мелиса след една победа успя да влезе в първите 16.

Анита Петкова след добра победа над Жаклин Райкова “Дигеста” София достигна до полуфинал къде не успя да преодолее поставената под номер 1 Нина Николова от “Металик” Перник. Така за нея остана бронза.

Лила Лъвчиева бе в долната половина на схемата където втора среща игра срещу номер 2 Дея Милтанова “Марек – 76″ Дупница. Тя поведе с 2:0 , но всичко трябваше да се реши в пети гейм, където русенката показа здрави нерви и спечели. На четвъртфинал тя победи също с 3:2 Аня Симонян “Стоянстрой” Пловдив. На полуфинал под номер 3 я чакаше Веда Ниязиева от “Роса – 1″ Попово. За пореден мач всичко се реши в контрагейм. Лила натрупа солиден аванс в последната част и затвори мача за да стигне до финала!

Финалът бе истинска драма – отново пет геймов мач, като с последната част Лила водеше с 10:8. След две нейни неуспешни атаки Николова изравни за 10:10. След смяна на авантажи за едната и другата, след много късмет за едната и другата Лъвчиева успя да победи 21:19!!!!

На двойки Петкова/Лъвчиева останаха с бронз ,а на смесени двойки Анита спечели още един бронз с Виктор Димитров от “Комфорт” Варна.

След изиграване на индивидуалния шампионат бе взето крайно класиране на всички състезатели, което определи русенските момичета като Държавен отборен шампион!

Треньорското ръководство благодари на фирма Доминекс Про за подкрепата и вярата в малките състезатели!

Тагове : тенис , шампион , ,