„Дунав 2010“ със заслужена победа с 2:1 в областното дерби с „Бенковски“ Бяла

Публикация   19:35     20 Март, 2012 /     akcent.bg   /     495

Гостите опитаха да набият съдията с претенции за неотсъдена в тяхна полза дузпа

„Драконите“ започнаха бавно, но сигурно да се изкачват в класирането в Североизточната „В“ група. Те записаха пореден успех, втори след подновяването на първенството тази пролет и вече са шести с актив от 26 точки, само с 9 по-малко от временния лидер „Две могили“. Срещата с „Бенковски“ Бяла в Русе премина изцяло под диктовката на домакините. Въпреки това обаче грешки в отбраната за малко не лишиха „Дунав 2010“ от заслужена победа. Момчетата на Борислав Богомилов поведоха още в 11-та минута след попадение на Алеф Караосман. То бе последвано от серия пропуски на завърналия се за трети път в Русе Росен Каптиев, както и на Валентин Валентинов и на бившите „воеводи“ Илия Ковачганев и Ивайло Иванов. Гостите пък разчитаха предимно на дълги изчиствания и опити за извеждащи подавания, които обаче трудно намираха свободни пространства в русенската половина. Втората част започна по подобен сценарий, но отново Ковачганев и Алеф Караосман не намериха целта. Росен Каптиев пък успя да отбележи при третия си дебют с екип на „драконите“, но попадението му бе отменено заради засада. Така се стигна до 67-та минута, когато и неписаното правило във футбола, че когато не вкараш – получаваш влезе в действие. В 67-та минута, влезлият само 5 минути по-рано като резерва Димитър Брашнаров бе изпуснат на десния фланг на беленската атака и центрира, а Иван Иванов засече отблизо за 1:1. Радостта на гостите обаче трая само няколко минути, след като в 71-та Валентинов бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на гостите и провря топката зад стража Мартин Милонов за 2:1. Това не отказа футболистите на „Бенковски“ да търсят равенството, като бранителите на домакините спомогнаха за това. По-малко от 10 минути преди края дори те изпуснаха отново играч на съперника в наказателното поле, като след съприкосновение с русенски защитник Пламен Петров падна на тревата и поиска дузпа.

Такава обаче не бе отсъдена, което предизвика бурни протести от страна на целия отбор и щаба на отбора от Бяла. Най-дейният в тях Брашнаров дори удари рефера и получи заслужен червен картон, като се наложи и охранителите, отговарящи за сигурността на стадион „Дунав“ да се намесват за да прекъснат мелето. До края не се случи нищо интересно и „драконите“ записаха седмата си победа в първенството на Североизточната „В“ група.