Сряда, 24 Април 2024

Дунав 8806“ няма спирачки

Публикация   19:34     19 Март, 2012 /     akcent.bg   /     481

„Сините феи“ отнесоха със 103:63 „Рилски спортист“ в Русе

Баскетболистките на „Дунав 8806“ записаха поредната си категорична победа в първенството на НБЛ при жените. Те не срещнаха никакви проблеми срещу предпоследния в класирането „Рилски спортист“. Русенки започнаха да трупат сериозна преднина още в първите минути. Точната им стрелба доведе до 32 точки в коша на съперника още в първите 10 минути, а в следващите добавиха нови 21 срещу 34 в своя общо за първите две части. Логично след почивката Георги Божков прибегна и до младите Инес Расимова и Калина Пенева, а солидният аванс на „Дунав 8806“ продължи макар и с по-малки темпове да нараства. 10 минути пред края той вече от 22 точки за 74:52.

В последната четвърт пък „сините феи“ не изневериха на себе си и отново записаха нови близо 30 точки в коша на „рилецо“ за крайното 103:63 в своя полза. Най-добра за домакините бе Ейдриен Джонсън с 25 точки и 6 борби, а Зорница Костова добави 20 точки и 3 асистенции. Диана Войнова завърши с 14 точки, 9 борби и 3 асистенции. По 12 пункта записаха Виолина Кочева, Цветомира Шаренкапова и Шарел Алън. В следващия последен за редовния сезон кръг „Дунав 2010“ гостува на „Нефтохимик 2010“ в Бургас в събота.