Петък, 26 Април 2024

Дунав отново заля Монтана

Публикация   19:33     15 Март, 2012 /     акcent.bg   /     493

„Сините феи“ победиха със 76:64 в северозападния град

Баскетболистките на „Дунав 8806“ продължават да са безкомпромисни в НБЛ при дамите. В среща от междинния кръг в сряда вечерта те записаха четвъртата си победа за сезона срещу „Монтана 2003“, като за втори път надделяват над тима воден от Славко Димитров в неговата зала „Младост“.

Срещата започна равностойно. Русенки поведоха в един момент с 8 точки, но силна серия на домакините изравни за 21:21 след 10 минути игра. Развоят на втората част бе подобен, като в нейния край „сините феи“ бяха напред с 2 точки за 38:36. След почивката обаче те наложиха волята си и дръпнаха със 17 точки за 62:45 10 минути преди края на мача. Въпреки напъните на монтанки да се върнат в мача обаче финалната сирена дойде при 76:64 за безапелационния първенец в редновния сезон - „Дунав 8806“. Така баскетболистките на Георги Божков имат вече 21 победи и само една загуба. Ейдриен Джонсън записа дабъл дабъл за русенския отбор с 22 точки и 10 борби. Шарел Алън добави 21 точки и 7 борби, а Зорница Костова вкара 15 точки и овладя 6 борби.

Междувременно изненадата на кръга дойде от София, където „Славия“ записа първата си победа от създаването на НБЛ. „Белите“ не бяха печелили мач в дамския баскетболен елит от 22 април 2009 година, преди да изненадат „Берое 07“ с 86:76 в столичната зала „Универсиада“. В следващия предпоследен кръг от редовния сезон на НБЛ „Дунав 8806“ приема „Рилски спортист“ в неделя 18 март от 15:30.