Четвъртък, 25 Април 2024

Срокът на валидност на винетките да се удължи с времето на забрана за движение извън населените места

Срокът на валидност на винетките да се удължи с времето на забрана за движение извън населените места
Публикация   08:08     27 Май, 2020 /     Румен НИКОЛАЕВ   /     933

От въвеждането на КПП-тата в градовете са върнати 230 000 граждани, съобщиха на брифинг от "Пътна полиция"

     Правителството да предложи, а парламентът да приеме компенсация на закупилите годишни винетки с месец и половина.Това предложение  резонно, след като държавата забрани пътуването между градовете и така реално ценният документ не можеше да се използва. То бе адресирано до народните представители от 19-ти МИР - Пламен Нунев, Светлана Ангелова, Андриан Райков ГЕРБ, Искрен Веселинов ОП /ВМРО/, Крум Зарков, Добрин Данев БСП, Бюрхан Абазов ДПС.

  Срокът на действие на забраната бе от 21 март до 6 юни. От въвеждането на КПП-тата в градовете са върнати 230 000 граждани, съобщиха на брифинг от "Пътна полиция".

  Предложението ми е само за закупените годишни винетки, къй като ощетените са именно хората, които са платили, но не са получили или възползвали от правото си да пътуват извън населените места, за каквото са предназначени и въпросните ценни документи.

   Логиката на това предложение се потвърждава и от предстоящото решение на Об. Съвет- София за удължаване срока настикерите за локално паркиране:

   Удължаване на срока на валидност стикерите за локално платено паркиране в София с два месеца, предлагат в свой доклад Карлос Контрера, председател на комисията по транспорт към Столичния общински съвет (СОС), както и нейните членове Радослав Влахов и Борислав Бориславов. Предложението се очаква да бъде разгледано на предстоящата сесия на съвета на 28 май, става ясно от информация на сайта на Столична община.

  Стикери за локално платено паркиране се купуват от хора, които по постоянен адрес живет на място в столицата, на което паркирането е само платено – тоест в „зелена“ или „синя“ зона.

  В доклада се посочва, че към момента на отмяната на почасовото платено паркиране и респективно на локалното платено паркиране, общият брой на лицата, получили стикери за платено паркиране за едногодишен или двугодишен период е около 28 хиляди души. Справедливо е хората да бъдат компенсирани за времето, в което платеното паркиране в София беше отменено заради извънредното положение и респективно те не са могли да използват своите стикери, отбелязват вносителите на доклада, пише БТА.



Коментари

Все още няма коментари!

Коментирай

   captcha