Петък, 19 Април 2024

„Дунав 2010“ загуби от „Динамо Киев“, а „Русе“ прегази „Бъзън“ в първия кръг на английската лига в Русе

Публикация   19:30     07 Март, 2012 /     akcent.bg   /     527

Със зашеметяваща заря на спортната „Арена Русе“ стартира Английската мидуийк лига в града. Шампионатът по мини футбол за аматьори, в който се включиха общо 18 тима, предложи много емоции на и извън терена още в първия си ден. Всичко започна във вторник вечерта със срещата между ФК „Русе“ и „Бъзън“. Домакините показаха, че са далеч по-обиграния и окомплектован състав и още на полувремето водеха с 5:1, като след почивката понамалиха оборотите, но стигнаха до успеха с категоричното 9:3 в своя полза. Още по-голяма разлика в класите на съперниците предложи вторият сблъсък от първия ден на първия кръг, като „Експресо“ отнесе с 15:0 „Дунареа“.

„Черешката на тортата“ бе сблъсъкът между „Динамо Киев“, съставен от футболисти от тимове от града и региона, играещи в Североизточната „В“ група и ветеранския „Дунав 2010“, който стана национален първенец в турнира на „Каменица ФЕН Купа 2011“.

Мачът трябваше да се играе от 17:30, но бе отложен за по-късен час. Още с първия съдийски сигнал двата отбора се вкопчиха в люта битка за всяка топка и показаха, че със сигурност ще са част от борбата за краен победител в градската надпревара. „Киевчани“ поведоха с 2:0, преди „драконите“ да върнат едно попадение чрез д-р Симеон Симеонов и играта отново се „завърза“. Красимир Дончев – Пищата обаче бе преодолян за трети път и „Динамо“ стигна до победата с 3:1. Първият кръг продължава с мачове в сряда и четвъртък, като всеки ден има по 3 сблъсъка, гарантиращи емоции и добър футбол, пък бил той и на аматьорско ниво.