Събота, 20 Април 2024

„Дунав 8806“ отнесе и „Берое 07“

Публикация   19:29     05 Март, 2012 /     akcent.bg   /     524

„Сините феи“ са на победа от теоретична подплата на лидерската позиция, след като разбиха четвъртия в НБЛ с 83:54 в Стара Загора

Отборът на „Дунав 8806“ продължава да се укрепва на върха в НБЛ при жените. Момичетата на Георги Божков не дадоха много шансове на „Берое 07“ в неговата зала „Общинска“. Единствено първата четвърт имаше равностоен и оспорван характер, като дори домакините излязоха напред на няколко пъти. В нейния край обаче русенският тим водеше с 3 точки за 21:18. Старозагорският отбор продължи все пак да се държи близо в резултата, но броени минути преди почивката гостите дръпнаха с 10 точки за 40:30 в своя полза след 20 минути игра. С подновяването на играта разликата в полза на „Дунав 8806“ нарастна още, но „беройки“ стоически удържаха изоставане в рамките на около 15 точки до края на третата част, приключила при 60:45 за гостите. През последната четвърт обаче „сините феи“ бяха по-свежи и логично авансът се увеличи до крайното 83:54. По този начин русенският отбор спечели 19-ти успех от 20 мача в НБЛ при жените и при победа срещу последния „Славия„ в зала „Дунав“ в събота от 18:00 първото място за редовния сезон и на теория.

Вече не е изненада, че с най-много точки за „дунавки“ завърши Ейдриен Джонсън – 18, добавяйки и 9 точки. Зорница Костова се доказа за пореден път като истински капитан на отбора и въпреки, че не е възстановена напълно започна в основната петица и записа 15 точки и 4 асистенции. Шарел Алън се отчете с 14 точки и 9 борби. Виолина Кочева се включи стабилно от скамейката с 12 точки и 6 борби, а опитната Христина Минкова записа 11 точки в коша на отбора, от който дойде в Русе преди 4 години.