Четвъртък, 28 Март 2024

Две отборни титли и осем медала за ТСК – Русе на Държавното отборно първенство

Публикация   10:22     06 Март, 2020 /     akcent.bg   /     645

Две отборни титли и осем медала. Това е равносметката за възпитаниците на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе след първите два дни на  Държавното отборно първенство, което се провежда в Асеновград В първия състезателен ден на подиума излязоха момчетата до 13 години. Първи в категория до 61 килограма се класира Мартин Пенчев, който е ученик в СУ „Майор Атанас Узунов“. Също при момчетата до 13 години, Бен Стилиянов се класира на второ място в категория до 40 килограма, а Мерол Ремзиев се класира на трето място в категория до 49 килограма. И двете момчета са ученици в ОУ „Алеко Константинов“ и са школници към Ученическа спортна школа – Русе. Те се подготвят от наскоро привлечения в клуба специалист Калоян Мицев.

Вчера на подиума излязоха кадетите и кадетките до 15 години и момичетата до 15 години. Кадетите до 15 години се класираха на първо място в отборната надпревара. В индивидуалното класиране Ивайло Серафимов и Свилен Христов се класираха на второ място в своите категории, а Джан Зарков, който се състезава в категория до 49 килограма се класира на трето място. При кадетките до 15 години Рени Русева стана първа, а Анка Иванова се класира на трето място при момичетата в категория до 40 килограма.

Днес на състезателния подиум излизат кадетите до 17 години и девойките.