Волейболният „Дунав“ изпусна елитния „Монтана“ за Купата в Русе

Публикация   19:27     29 Фев, 2012 /     akcent.bg   /     516

Един от лидерите във временното класиране на Висшата волейболна лига „Дунав“ посрещна намиращият се в средата на елитната Суперлига тим на „Монтана“ в мач от 1/8-финалите на турнира за Купата на България. Русенци започнаха с голямо желание и единствено по-големия опит помогна на гостите да вземат първия гейм с 25:23.

Подобна бе ситуацията и в следващата част, когато и двата отбора имаха своите шансове, но в края й отново волейболистите от Северозапада празнуваха след 26:24 в своя полза. За радост на феновете си, които ги подкрепяха бурно от трибуните в залата в квартал „Здравец“, „Дунав“ спечели третия гейм. Това вмесе и допълнителен импулс в играта на домакините, което накара почти всички да мислят, че срещата ще бъде решена с тайбрек. „Монтана“ обаче обърна резултата и затвори мача след успех с 25:22 в четвъртата част и крайното 3:1 в своя полза.