Петък, 26 Април 2024

Фалстарт и за дамите на „Странджата“

Публикация   19:25     24 Фев, 2012 /     akcent.bg   /     536

Севда Асенова и Десислава Лазарова отстъпиха на представителки на Италия и Китай още в първите си битки на ринга на международния турнир по бокс

.

След като младият Айрин Исметов загуби още на старта на участието си на 63-ия

международен турнир по бокс за мъже и жени „Странджата“, съдбата му последваха и

другите представители на русенската школа. В първият ден от битките в столичната зала

„Универсиада“ Исметов, който през миналата година взе злато на престижната надпревара, отстъпи на 21-годишния уелсец Джозеф Кордина с 9:13.

В късната сесия вчера вечерта на ринга след дълго прекъсване се върна Севда Асенова, която е многократен национален първенец, преди 5 години стана вицешампион от Европейското първенството в Дания, като има сребро и злато, съответно през 2007-ма и 2008-ма от престижния турнир за „Купата на вещиците“. Съперничката й на старта в категория до 51 кг. Валерия Калабрезе обаче успя да излъже русенката и надделя с 11:7. С още по-малка разлика отстъпи също в първия си мач в своята категория /до 75 кг./ и Десислава Лазарова.

Многократната шампионка на България се представи повече от достойно срещу златната медалистка от Световното първенство през 2010 и най-добра на Азиатския континент Жинцзъ Ли, но отстъпи с 10:13.