Процедурата по избор на изпълнител на ВиК проекта за Средна кула и Допалите продължава
Публикация 17 Dec, 2019 / Румен НИКОЛАЕВ
Комисията за защита на конкуренцията КЗК се произнесе по жалбата на косстинбродска фирма относно търга за ВиК проекта за кварталите Средна Кула и Долапите. Информацията на Акцент.БГ потвърди и управителят на ВиК Русе д-р инж. Сава Савов.
В решението се казва, че КЗК не уважава искането на жалбоподателя за спиране на процедурата. Остава и без ход жалбата.
Така процедурата продължава.
ВиК Русе спечели проект за реконструкция и доизграждане на ВиК мрежи в двата квартала за 43, 5 милиона лева по проект на ОП „Околна среда”. В него са включени изготвяне на инвестиционен проект, строителни дейности и авторски надзор при изграждане на ВиК мрежите в двата квартала.
След като фирмата от Костинброд „ Пътно строителство 93” ЕООД обжалва искането за спиране на процедурата във връзка с условията на конкурса, крайният срок за кандидатстване за изпълнението му се удължи със срока до решението на Комисията за защита на конкуренцията.
До 14 дни ще стане ясно и колко и кои фирми са проявили интерес за участие. Към момента няколко са проявили интерес.
Очаква се работа по проекта да започне през пролетта на следващата година, а срокът за изпълнение е 3 години.
Коментари
Свързани новини
Ще се подобри ли водоподаването в „Здравец- Изток“ след големия ремонт в Русе? /част III/
За цената и качеството на питейната вода
За Водния проект на Русе- проблеми и решения /част II/.
Какво следва да се направи, каква готовност има за посрещане на първия сняг?
За Водния проект на Русе − проблеми и решения /част I/
Има ли напрежение между ВиК и акционера − Община Русе? Управителят на дружеството инж. Илиан Милев пред „Акцент.БГ“
Русенци раздвоени в оценката си за изпълнението на водния цикъл за 136 млн. лева
Забавянето на изпълнението на проекта е сред причините за създаденото неудобство и дискомфорт у гражданите, смята кметът Пенчо Милков
Нови цени на ВиК услугите в Русе от 01.06.2022 г.
КЗК откри злоупотреба с господстващо положение на ЛУКойл
Петролната компания в нарушение е ограничила достъпа на горива на конкурентите в данъчните си складове
Обсъждат цената на водата за русенци на 29-ти в КЕВР
С колко ще поскъпне и откога ще бъде разписано в бизнесплана на ВиК Русе
Водата в Русенско ще поскъпне незначително, сочат прогнозните разчети
ВиК Русе ще инвестира над 35 млн. лева в водоснабдяването на Русе и канализацията на града
Четири лота включва проектът на ВиК за подмяна на канализацията на Русе
„Ще сведем дискомфорта на гражданите до минимум“, заяви управителят инж. Сава Савов