Петък, 26 Април 2024

С три победи се поздравиха мъжете на СКТМ Дунав Русе във Висшата лига на България

Публикация   18:08     25 Ноемв, 2019 /     akcent.bg   /     1329

С още три победи се поздравиха мъжете на СКТМ Дунав Русе във Висшата лига на България.

В Дупница момчетата на треньора Петър Петров записаха успехи над “Металик” /Перник/ , “Комфорт”/Варна/ и домакините от “Марек Дигеста”.

Особено сладка е победата над дупнични, които са настоящия шампион на България. Стефан Лъвчиев започна мача срещу Христев и след маратонски мач с много обрати загуби с 2:3 и 9:11 в петия гейм. Теодор Александров изравни след чист успех над Радослав Котев. Новото попълнение на отбора Кирил Попов имаше нелеката задача да играе срещу настоящия шампион на сингъл и национал Петьо Кръстев. След дисциплинирана игра и много себераздаване Попов спечели с 3:1 гейма и даде аванс на русенци. Двойката Александров/Попов не остави никакъв шанс на Котев/Ангелов и речултата набъбна на 3:1 за Дунав. Теди Александров затвори мача с победа над Христев с 3:1.

Отлично представяне направи и Огнян Тодоров, които е школник към УСШ Русе, с включване срещу “Металик” /Перник/. Той победи с 3:0 Силвио Седефчев, а на двойки с Лъвчиев победиха Василев/Седефчев.

След изиграване на първите два турнира Дунав е на първо място с пълен брой точки – 14. Втори са “Марек Дигеста”, а трети “Комфорт” Варна. Предстоят още два кръга в четири турнира след Нова година.

Отличното представяне на мъжете е осъществено благодарение на основния спонсор фирма “Доминекс Про”.

Тагове : тенис на маса , ,