Петък, 26 Април 2024

Ади Манджарова девета на европейското по карате в Баку

Публикация   19:24     20 Фев, 2012 /     Румен НИКОЛАЕВ   /     524

Вицеевропейският шампион Тодор Събев не успя да се пребори с домакинството на Азербейджан

Девето място зае младата състезателна на Динамо- Русе Адриана Манджарова на 39 Европейско първенство по карате за старша възраст /Cadets – 14 – 16 г./, девойки и младежи /Juniors – 16 – 18 г./ и жени и мъже до 21 г.европейското първенство но карате до, което се проведе миналата седмица в Баку, Азербайджан. Ади, която е на 15 години, успя да стигне до втори кръг, където обаче малко и остана да  победи състезателката на Сърбия. Русенската надежда има потенциал, тъй като тя е на 15 години, а се състезава в по-големи от нея и с по-голям опит девойки.

Най-разочарован от първенството вероятно ще остане вицеевропейският шампион Тодор Събев.

19-годишният ни състезател застана още в първата среща срещу представител на домакините. Пълна и безпринципна  съдийска поддръжка за азербайджанеца, коментира  треньорът им Иван Манджаров. Той обаче изрази задоволство от представянето на състезателите си и очаква на следващите състезания да покажат реалното си ниво на подготовка.