Четвъртък, 25 Април 2024

"Левски" би "Дунав" в мач с нередовен гол и четири греди

Публикация   21:30     31 Окт, 2019 /     akcent.bg   /     646

Русенци едва са събрали пари за пътуването до София

"Левски" победи "Дунав" (Русе) с 2:0 в последен мач от 14-ия кръг на efbet Лига и се върна на второто място, което дели с "Локомотив" (по 32 точки, "Лусогорец" има 36 т., а ЦСКА-София - 25).

"Сините" удариха четири греди, а първият им гол не биваше да бъде зачетен заради засада, а остана и съмение за нарушение в атака.

След двубоя старши треньорът на русенци Людмил Киров призна, че тимът едва е събрал пари за пътуването до София. "Дунав" е в тежко състояние, след като собственикът д-р Симеон Симеонов се оттегли от управлението след 10 години начело.

Запалянковци на отбора написаха писмо до премиера Бойко Борисов с апел да им намери нов благодетел.

В 15-ата минута "Левски" поведе в автогол на вратаря Благой Макенджиев, който влезе в съприкосновение с тарана Дени Алар. Първо, нападателят беше в засада при центрирането. Второ, той си помогна с ръка във въздушния сблъсък със стража.

Седем минути по-късно домакините решиха всичко с попадение на централния защитник Холмар Ейолфсон, който прехвърли ефектно Макенджиев при ъглов удар.

Нататък "Левски" пропусна да разгроми съперника си. Греди удариха Ейолфсон, Мазурек, Алар и резервата Здравко Димитров. Макенджиев също имаше намеси, особено в края на срещата, така спаси отбора си от разгром.

По-рано днес "Славия" записа четвърта пореда победа в първенството с 1:0 като гост на "Витоша" (Бистрица).

През уикенда ще се играе само един мач: "Лудогорец" - "Берое". Останалите срещи от 15-ия кръг са в средата на идната седмица, отложени са заради втория тур на изборите. На "орлите" обаче предстои мач от Лига Европа, затова ще приемат старозагорци в събота.