Петък, 19 Април 2024

Грешки и лесни голове белязаха разгромна загуба на националите на "Уембли"

Грешки и лесни голове белязаха разгромна загуба на националите на
Публикация   08:33     08 Септ, 2019 /     akcent.bg   /     418

Националният отбор на България записа разгромна загуба при гостуването си на Англия 0:4 в мач от квалификациите за европейското първенство. Тимът допусна трето поредно поражение, откакто начело е Красимир Балъков.

Загубата оставя България на последно място в група А с едва две точки от пет мача. Тимът има голова разлика 5:11. С две точки е и Черна гора, който обаче с мач по-малко от България. За Англия успехът е трети пореден, като тимът има пълен актив от 9 точки.

Над всички в мача беше Хари Кейн, който вкара хеттрик, а един гол добави Рахийм Стърлинг. Леки грешки на България и лоша игра в защита костваха тежкото поражение за тима.

В друг мач от групата Косово победи Чехия с 2:1 и събра 8 точки, за да заеме второто място.

Балъков излезе със състав без изявен централен нападател, като бразилците Марселиньо и Вандерсон бяха в предни позиции, заедно с Галин Иванов, а Ивелин Попов зае място в средата на терена. Идеята на българския състав беше да уплътни средната зона и да се брани срещу "Трите лъва". Титуляр беше и Николай Бодуров, който няма мач за ЦСКА от повече от месец.

От началото се видя и идеята на Англия, като домакините трайно държаха топката, контролираха темпото и разчитаха много на фланговете, където добре действаха крайните защитници.

Първият добър шанс за "Трите лъва" се откри пред Хари Кейн, но капитанът на домакините беше спрян от засада.

В 24-ата минута грешка на българския състав подари гол на Англия. Вратарят Пламен Илиев реши да изнася топката с късо подаване към защиниците, но не успя да намери Васил Божиков и Стърлинг я открадна. Нападателят на Англия се освободи до крайната линия и намери Хари Кейн, който от пет метра нямаше как да среши - 1:0.

Попадението успокои домакините, които действаха много по-уверено до края на първата част.

В 35-ата минута българската защита отново се пропука след пробив отляво. Маркъс Рашфорд обаче не успя да овладее топката и да нанесе удар, който можеше да създаде проблеми на България.

Последните минути от първата част преминаха изцяло под диктовката на англичаните. Те без проблеми стигаха до вратата на България, но защитата в червено съумяваше да изчиства или да се намесва добре. Само в 43-ата минута пред домакините се откри добър шанс, но удар с глава на Хари Кейн попадна право в ръцете на Пламен Илиев.

През първите 45 минути България отправи само един точен удар, но той не беше много опасен за Джордан Пикфорд.

Второто полувреме започна с положение за българския състав, което можеше да изравни резултата. Комбинация между Марселиньо и Вандерсон изведе последния на добра позиция. Той избра да стреля от малък ъгъл с левия крак, но Пикфорд спаси.

В 49-ата минута България можеше да организира контраатака, но Страхил Попов сгреши подаване пред полето на англичаните и това веднага доведе до опасност пред другата врата. Рашфорд напредна един на един срещу Бодуров и използва скоростта си.

Английският нападател два пъти финтира бранителя на България, който направи шпагат, но го събори в наказателното поле и Англия получи дузпа. От 11-те метра Кейн беше безпогрешен и удвои.

Само пет минути по-късно "Трите лъва" стигнаха и до трети гол. Кейн беше в основата, но този път се превърна в асистент за Стърлинг.

След третия гол Балъков реши да смени Бодуров и пусна младият Кристиян Димитров.

Влезлият на терена бранител също не успя да помогне за подобряване на играта в защита и също направи дузпа. В 73-ата минута той повали Кейн в опит да му попречи да стреля и реферът даде втора дузпа.

Кейн беше безпогрешен и оформи хеттрика си.

В самия край на мача имаше положение и за Ивелин Попов. Българинът стреля от пряк свободен удар, но Пикфорд се разтегна максимално и спаси.