Петък, 19 Април 2024

ЦСКА попари Левски в края на двубоя

Публикация   08:06     02 Септ, 2019 /     akcent.bg   /     1066

ЦСКА и Левски завършиха наравно 2:2 в дербито на осмия кръг на българския футболен шампионат.

Срещата се разви по страхотен начин за "сините", които поведоха рано с 2:0, но допуснаха изравняване във втората част, като последният гол падна в 86-та минута.

Отборът на Петър Хубчев остана на първата позиция в класирането с актив от 17 точки преди двубоя на Лудогорец, а ЦСКА е четвърти с 13 пункта.

Символичните гости могат да съжаляват за изпуснатия шанс, тъй като стояха много по-добре на терена в първите 60 минути и не се виждаше как съперникът им ще се върне в мача.

В 12-та минута "сините" поведоха, макар че началото на мача не бе кой знае колко обещаващо.

След атака от ляво центриране на Иван Горанов бе отклонено от Паулиньо с глава. Станислав Иванов засече от воле и не остави шанс на Витаускас Черниаускас за 1:0.

Само шест минути по-късно Левски направи резултата 2:0: След успореден на вратата изпълнен фаул от Нашименто, Найджъл Робърта отклони от близка дистанция. "Червените" бяха шокирани.

В 22-та минута Робърта имаше страхотен шанс да вкара петия си гол от началото на сезона, но от добра позиция ударът му бе отклонен и се оплете във външната страна на мрежата.

Отговор от ЦСКА до края на полувремето нямаше никакъв. Символичните домакини нямаха идея как да се настанят трайно в половината на съперника, а защитата в синьо бе спокойна и ефективна.

След почивката Люпко Петрович реагира с двойна смяна - пусна в игра Греъм Кери и Брадли Мазику.

Първият адекватен удар на ЦСКА дойде в 51-та минута, когато Кери принуди Миятович да прави спасяване. "Червените" живнаха в началото на втората част.

След като измина час игра вече си личеше, че "сините" са готови да дадат изцяло инициативата на съперника и да разчита на бързи контраатаки. ЦСКА продължаваше да се затруднява да стига до опасности и се ограничаваше с далечни неточни удари.

В 73-та минута обаче ЦСКА стигна до своя гол. Евандро реализира за девети път през сезона след грешка на Янис Каргас, който остави висока топка да мине зад него. Нападателят обаче заслужава похвала за завършващия си удар.

В следващата атака Греъм Кери получи жълт картон за симулация след съприкосновение с Иван Горанов.

В 88-та минута ЦСКА стигна до равенството с гол на Раул Албентоса, който носи и капитанска лента в този мач.