Събота, 27 Април 2024

ЦСКА допусна нова грешка след тежка загуба на "Армията"

ЦСКА допусна нова грешка след тежка загуба на
Публикация   08:07     21 Юли, 2019 /     akcent.bg   /     489

ЦСКА допусна нова грешна стъпка в първенството. Червените загубиха с 1:3 домакинството си на "Черно море" в мач, в който отборът от София отново плати висока цена за грешките си в защита.

Силен мач за гостите изигра Родриго, който вкара два гола. Едно попадение за "Черно море" вкара Исмаил Иса, а за ЦСКА първия си гол вкара Тони Уот.

В края на мача част от феновете на червените скандираха с призиви за оставка. След два мача червените имат едва една точка след равенството с "Етър" (2:2) в първия кръг, докато "Черно море" е с максимален актив от шест точки.

Проблемите на ЦСКА в отбрана си проличаха още в началото. Два пъти гостите пресичаха подавания и организираха контраатаки, но им липсваше прецизност в завършващата фаза. Последваха силни минути на червените, като Али Соу се озова сам срещу вратаря, но си поведе лошо топката.

"Черно море" направи първата стъпка към победата в 23-ата минута. Родриго изведе Иса по лявото крило, като нападателят финтира Нуно Томаш и вкара с удар в далечния ъгъл на вратаря.

Соу беше в основата на нова добра възможност за ЦСКА. Нападателят беше изведен от Кристиян Малинов, но стреля покрай вратата от малък ъгъл.

В края на първата част "Черно море" получи право да изпълни дузпа след нова грешка в центъра на терена и последвала игра с ръка при шпагата на Стойчо Атанасов. Впоследствие Родриго удвои преднината на отбора си.

В началото на втората част ЦСКА се впусна в атака, като вратарят на "Черно море" Иван Дюлгеров се отличи със добри намеси.

От това се възползва "Черно море", който уби интригата с трети гол, дело отново на Родриго. След неразбирателство между Божидар Чорбаджийски и Жеферсон топката стигна до футболиста на "Черно море", който с удар по земя я насочи в десния ъгъл на вратаря.

Попадението обезвери домакините. Уот върна един гол в 74-ата минута, но червените нямаха сили за повече. В края на мача защитникът на "Черно море" Виктор Попов беше изгонен заради втори жълт картон.