Събота, 27 Април 2024

Дунав - Левски 1:4

Публикация   07:21     16 Юли, 2019 /     akcent.bg   /     1185

Възпитаниците на Петър Хубчев предложиха атакуващ футбол и създадоха доста проблеми на Благой Макенджиев. Станислав Костов на два пъти удари греда, а веднъж вратарят на домакините отрази шут на Мариани. Швейцарецът отново показа, че е играчът в най-добра форма за Левски в момента. Силен мач записа и Станислав Иванов.

В началните минути домакините бяха по-добрият отбор. В 3-ата минуа Милан Миятович спаси удар от далечна дистанция на Ахмед Ахмедов.

"Сините" не успяха да създадат нищо интересно до 15-ата минута, когато поведоха в резултата. Паулиньо намери Иван Горанов отляво, а защитникът центрира в наказателното поле за Давиде Мариани. Швейцарският халф бе оставен абсолютно сам. Той овладя топката, нагласи си я и с удар в десния ъгъл вкара за 0:1.

Снимка 434235

Източник: levski.bg

Две минути след това отново Мариани стреля, но този път не затрудни Благой Макенджиев. "Драконите" отговориха с удар от далечна дистанция на Стефан Христов, който Миятович улови.

Срещата продължи на високи обороти. В 22-ата минута Мариани с технично центриране намери Станислав Костов. Нападателят бе забравен от отбраната на домакините, но от два метра нанесе удар с глава покрай вратата.

Пет минути по-късно голмайсторът на първенството от миналия сезон нацели и гредата. Слави получи отличен извеждащ пас от Мариани, но от малък ъгъл стреля в десния страничен стълб.

В 29-ата минута удар на Ахмедов с глава мина над вратата на Левски. Малко след това и Мартин Ковачев стреля неточно.

В 38-ата минута Левски стигна до втори гол. Благой Макенджиев сбърка при изнасянето на топката. Най-добрият в редиците на столичани Мариани напредна с кълбото и изведе Станислав Иванов сам срещу вратаря на Дунав, а младокът пусна топката покрай него за 0:2.

Снимка 434233

Втората част започна отлично за "драконите". В 47-ата минута досадна грешка на Нуно Рейш доведе до гол за Дунав. Иван Селеменев пое топката и намери Ахмед Ахмедов зад защитата на Левски, а нападателят не сбърка за 1:2.

Левски побърза да си върне двата гола аванс. В 51-ата минута Станислав Иванов центрира в наказателното поле, където Костов стреля от движение, но топката срещна гредата. Нападателят отново опита да вкара, но този път нацели тялото на Макенджиев.

Малко след това Костов бе заменен от Илия Димитров.

В 64-ата минута "сините" вкараха трети гол. Станислав Иванов навлезе в наказателното поле, където бе фаулиран от Георги Динков. Главния рефер Георги Кабаков не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Мариани, който прати Макенджиев в обратния ъгъл за 1:3.

Седем минути по-късно швейцарецът можеше да вкара хеттрик, но вратарят на Дунав изби удара му.

В 81-ата минута Левски стигна до четвърти гол. Станислав Иванов проби в полето на домакините и намери Паулиньо пред наказателното поле. Бразилецът с премерен удар вкара за 1:4.

До края на срещата Франко Мазурек на два пъти не успя да се разпише. Аржентинецът първо опита удар от далечна дистанция, а след това от няколко метра не успя да преодолее Макенджиев. Така Левски стартира новия сезон в елита с разгромна победа и вече мисли за реванша от Лига Европа с Ружомберок в четвъртък.