Маршавелов безапелационен на пистата в Русе за 6-ти път

Публикация   17:22     23 Юни, 2019 /     akcent.bg   /     3517

Ивайло Христов, Искрен Веселинов и Павел Шенков подариха победи на публиката в класовете си

”Русе Кар Моторспорт” и тази година организира провеждането Затворен маршрут – „ Русе  2019. Независимо от високите температури на въздуха днес, и на пистата, хиляди русенци предпочетоха да застанат в непосредствена близост до трасето и до получат дозата адреналин от състезателите директно, а не пред телевизорите.

В серия „Свободна” русенецът Ивайло Христов АСК Русе кар с Лада 2105 успя да излезе пред Иван Влъчков със Син кар 1 АМК Хасково  и удържа лидерството до момента, в който състезанието бе разстартирано и при летящия старт той не успя да изпревари Влъчков. На първия завой след старта имаше състезатели, които по една или друга причина не ползваха трасето.

И  на финала русенци щедро го аплодираха за втората позиция. Трети е Иван Бакърджиев от АМК Хасково със Ситроен Саксо.

Особено атрактивна бе серия Спорт. Тук русенецът Искрен Веселинов с Хонда Сивик АСК Дианел Рейсинг стартира от трета позиция, но се радва на аплодисментите, с които публиката го награди като победител. Втори остана Симеон Симеонов АСК Стара Загора, също с Хонда Сивик.  Трети и четвърти са Любен Емануилов Пежо 106 и Динко Монев Хонда Сивик – АСК Дамасцена Алб.

За съжаление още в самото начало отпадна и ветеранът, русенецът Румен Коев, заедно с още други трима състезатели. Общо 15 автомобила се състезаваха в този клас.

Клас Лада се оказа основно русенски клас. Тук на старта застанаха 12 коли с купета от времето на соца. Но челната тройка русенецът Павел Шенков Лада 2105 АСК Дианел рейсинг, Иван Лашев 2105 АСК Динамо и Владимир Ганев АСК Русе кар показаха добри автомобили и майсторско каране. И разбира се, добри резултати. В този клас се състезаваха още три автомобила на Русе кар.

Поради малкото участници в най-атрактивните класове- Туринг и Макси, 10-те коли застанаха заедно на старта.

Но Константин Маршавелов за 6-ти пореден път бе еднозначен победител със своето Мицубиши лансер КА-? Рейсинг тийм. Втори е съотборникът му Камен Василев със същата марка автомобил.

Трети е Радостин Генчев от Ара мотоспорт със Субару Импреза.

Тази година към състезанието съвместно с „Българска Федерация по Картинг-НКС” и Институт за пътна безопасност, се проведе за пръв път Национален Шампионaт „Безопасно шофиране” за деца до 18 г.