Бронз при жените и шесто място в комплексното класиране завоюва отборът на ОДМВР – Русе

Публикация   14:40     13 Юни, 2019 /     akcent.bg   /     810

В изпълнение на утвърдения Спортен календар на Спортната асоциация на МВР за 2019 година от 11 до 13 юни в курортния комплекс Златни пясъци – НСБ „Спортпалас“ се проведе Републиканско първенство по плуване за служители на МВР.
Състезанието включваше следните  индивидуални дисциплини: 50 и 100 метра свободен стил; 50 и 100 метра бруст; 50 метра бътерфлай; 50 метра гръб; щафетни плувания в свободен стил; съчетано плуване; и смесена щафета мъже и жени..

При първото си участие на републиканското първенство отборът на ОДМВР - Русе в състав: Петър Петров, Бисер Цирков, Атанас Караиванов, Ивана Петрова, Наталия Кабакчиева и Огнян Стефанов се класира на шесто място в комплексното класиране от общо 17 отбора.

С бронзов медал при жените се завръща Наталия Кабакчиева. Тя извоюва призовото място в плуването на 50 метра гръб.

В много атрактивен стил в мъжката щафета в съчетаното плуване, русенци за няколко секунди се разминаха с третото място и завършиха четвърти.