Внимание! Опасна детска игра по улиците в страната

Внимание! Опасна детска игра по улиците в страната
Публикация   16:38     12 Юни, 2019 /     akcent.bg   /     432

Опасната игра е съвсем реална, а не виртуална и набира скорост в цялата страна

   Опасна игра „забавлява“ децата. Този път не е виртуална, а съвсем реална – случва се на улицата. Децата внезапно изскачат върху платното за ужас на шофьорите, разказват свидетели на подобни случки, информира Дарик. Не е естествено поведение да поставяме тялото си в опасност. Това говори за психично страдание, а причините за него могат да са най-различни, смята психологът Весела Банова.
 
    Опасната игра набира скорост в цялата страна, а проявленията ѝ са различни.

   Случката от Ловеч, на булеварда до болницата, по който шофирала, разказа Красимира Рачева: „Три деца – момиченца на около 7-8 години, заставаха от страната на тротоара, между спрелите коли, клекнали и в момента, в който наближи кола към тях, която се движи към тях с 30-40 км/ч, те просто притичват колкото могат бързо пред колата, стигат до средата на платното и започват да се смеят. Проведох с тях разговор и те наистина се засрамиха, което до някаква степен е добре, защото знам за случаи, при които децата не реагират или реагират нагло, не си дават сметка изобщо колко е опасно това, което правят“.

   По думите ѝ те не осъзнавали, че това, което правят е опасно и се забавлявали от цяла ситуация. Красимира Рачева видяла, че подобно нещо се случва няколко коли по-напред, затова била подготвена и очаквала да изскочат и пред нея. Затова почти била спряла и не се изплашила, но много се ядосала.

    Сред причините за тази опасна игра психологът Весела Банова вижда  желанието на детето да докаже на връстниците си, че не го е страх и може да направи нещо прекалено опасно.

   „Тъжна констатация е, че очевидно, за да стигнат до такава игра, тези деца няма на какво да играят и липсата на адекватни занимания е една болезнена тема“, посочи Банова.

  Ако станем свидетели на тази игра, да поговорим с детето, да потърсим контакт с родителите му, а ако не успеем, да подадем сигнал, съветва психологът. По думите ѝ, не е естествено поведение да поставяме тялото си в опасност. Това говори за психично страдание и ако има и други подобни прояви, да се потърси специализирана помощ. Тя не препоръчва да се показват на децата видеоклипове с инциденти.

Тагове : опасна игра ,


Коментари

Все още няма коментари!

Коментирай

   captcha