Петък, 26 Април 2024

Григор Димитров прескочи Чилич след петсетово зрелище

Публикация   07:55     30 Май, 2019 /     akcent.bg   /     986

Григор Димитров се класира за третия кръг на "Ролан Гарос". Българският тенисист спечели зрелищен, петсетов мач срещу Марин Чилич.

Димитров стигна до обрат за 6:7 (3), 6:4, 4:6, 7:6 (2), 6:3 след 4.30 часа игра. Това беше втората му победа в шест двубоя срещу хърватина.

В следващия кръг той ще се изправи срещу Стан Вавринка. Швейцарецът надви с 6:1, 6:4, 6:0 Кристиан Гарин от Чили.

С успеха си Димитров изравни постижението си от миналата година, когато стигна до третия кръг в Париж.

В началото сервиращият печелеше лесно подаванията си. В седмия гейм Димитров връщаше всяка топка, като Чилич трябваше да прави повече удари при воденето на играта. След няколко грешки на съперника Димитров получи три възможности за пробив, които не успя да оползотвори.

Силният сервис измъкна Чилич, който на свой ред спечели подаването на Димитров и поведе с 5:3. Българинът беше пробит на нула, като завърши с двойна грешка.

© Reuters

Димитров се събра и с разнообразна игра спечели подаването на съперника в последния възможен момент. Вдъхновението му продължи и с бърз сервис гейм изравни за 5:5.

Психологията се обърна, като Димитров вкарваше Чилич в дълги разигравания. Хърватинът беше затруднен, но се измъкна и сетът завърши с тайбрек. Той вървеше при равенство 3:3, когато Димитров се пропука с двойна грешка и загуби останалите точки.

Вторият сет започна по подобие на първия, като двамата съумяваха да измъкват сервис геймовете си. Димитров имаше две възможности за пробив в маратонския шести гейм, но сервисът отново спаси Чилич. Хърватинът се измъкна и в следващото си подаване.

Настоятелността на Димитров обаче даде резултат и от шестата възможност в сета той успя да пробие хърватина, с което затвори частта след 6:4.

Българинът започна силно третия сет, но отново си проличаха трудностите му в точките, когато имаше възможност да спечели подаването на Чилич. Българинът влезе в лоша серия и след две двойни грешки беше пробит и изостана с 3:4. Чилич удържа преднината си и поведе след 6:4.

Четвъртият сет премина без пробиви, като най-вълнуващ беше маратонският четвърти гейм. В него Димитров имаше възможности за пробив, но не се възползва. В тайбрека българинът игра силно и спечели със 7:2.

Той започна уверено решителния сет и проби. Веднага след това му се наложи да се спасява след 15:40 и се справи.

Димитров увеличи преднината си след нов пробив за 5:2, след което спечели мача.

Тагове : Гришо ,