Петък, 26 Април 2024

И амбициозната „Славия“ преклони глава пред „Дунав 8806“ след 74:55 за „сините феи“ в София

Публикация   19:13     22 Ян, 2012 /     akcent.bg   /     557

„Дунав 8806“ продължава победния си път в НБЛ при дамите

Поредната жертва на русенския отбор стана тимът на „Славия“, който му отстъпи в столичната зала „Универсиада“ с 55:74. Още в първите минути „сините феи“ поведоха и започнаха да трупат преднина. Още след 10 минути игра тя бе 13 точки за 25:12, а още 10 по-късно почти двойно повече за 46:21 на почивката. След подновяването на играта „сините феи“ понамалиха оборотите, но въпреки равностойния завършек на срещата крайният резултат от 74:55 красноречиво доказа превъзходството на „Дунав 8806“.

Ейдриен Джонсън отново бе най-добра за победителките. Американката реализира 31 точки, а с още 9 точки и 7 борби се отчете Александра Кънчева. По 7 точки в коша на „Славия“ записаха Шарел Алън, Виолина Кочева и Теодора Ангелова. Опитната Христина Минкова овладя 7 отскочили от двата коша топки, като само 1 борба по-малко записа младата Диана Войнова.

Така русенският отбор постигна 14-та си победа в редовния сезон, с която поведе във временното класиране с 29 точки. С 2 по-малко е бургаският „Нефтохимик 2010“, който в понеделник гостува на „Рилски спортист“ в „Арена Самоков“.

Следващият мач на момичетата на Георги Божков пък е срещу „Монтана 2003“ в русенската зала „Дунав“ в събота, 28 януари, от 18:00 ч.