Петък, 26 Април 2024

Френски рефер ни поднесе една точка срещу Черна гора

Публикация   08:04     23 Март, 2019 /     akcent.bg   /     614

България и Черна гора завършиха наравно 1:1 на старта на квалификациите за Европейското първенство по футбол през 2020 година. Надявахме се на победа у дома в първия мач, но... не се получи.

Нашите могат да се чувстват късметлии, тъй като изравниха в края на мача след неправилно отсъдена дузпа от френския съдия Руди Буке. Българите обаче показаха голямо желание, след като се оказаха изоставащи в резултата.

Преди това Черна гора поведе в началото на второто полувреме чрез Стефан Мугоша и можеше да води с повече, но изпусна изгодни положения. Точно изпълнената дузпа от Тодор Неделев, която дойде като букет от този Буке за трикольорите.

Мачът беше страхотен за гледане от неутралния зрител, защото бе изпълнен с голови положения особено през второто полувреме.

Въпросителните обаче са за нас, тъй като бяхме много колебливи в защита и правехме твърде много грешки от невнимание или напрежение. Черна гора показа класа в атака, но бе слаб в защита и същото може да се каже с пълна сила и за отбора на Петър Хубчев.

Първият истински добър шанс за нашите дойде в 15-та минута, когато Тодор Неделев от добра позиция стреля по земя, но топката се отби в защитник. Нашите натискаха повече.

В 20-та минута обаче голям пропуск за гостите направи Мирко Иванич, който се озова очи в очи с Николай Михайлов, но стражът на Левски направи фантастично спасяване.

България отвърна с удар с глава на Васил Божиков, който бе блокиран от защитник непосредствено пред гол линията. По-късно изстрел на Страхил Попов с по-слабия му ляв крак бе твърде неточен.

Първата важна намеса на вратаря на черногорците Даниел Петкович дойде в 21-та минута, когато удар на Страхил с глава се оказа коварен. До края на полувремето и Делев пробва късмета си, но стреля твърде високо.

В 50-та минута черногорците поведоха след страхотно изпълнение на Стефан Мугоша, който мина на парад през защитата ни и отправи прецизен диагонален удар, с който не остави шанс на Михайлов. Голямата грешка в отбраната ни бе Петър Занев.

В 57-та минута Капитанът Ивелин Попов пробва мерника си отдалеч, но също стреля високо. Нашите ставаха все по-напрегнати.

След точно час игра гостите бяха много близо до втори гол. След страхотно двойно подаване Мирко Иванич изпусна перфектно положение за втори път мача, като този път стреля встрани.

Черногорците бяха много опасни на контраатаки и при поредната такава Петър Занев трябваше да прави ключова намеса преди противников играч да излезе сам срещу вратаря за пореден път.

След това дойде още една лоша новина за нашите, тъй като Ивайло Чочев се контузи много тежко и бе изнесен на носилка.

В 77-та минута дойде един от най-добрите шансове за България. Отбита топка падна пред Ивелин Попов в наказателното поле, но ударът му отблизо срещна тялото на вратаря. Нашите опитваха с множество центрирания, които понякога създаваха смут в противника, но липсваше добър завършващ удар.

10 минути преди края Делев имаше страхотен шанс и от  добра позиция пробва акробатичен удар, но топката отното за наше съжаление не бе в очертанията на вратата.

Така се стигна до 81-та минута, когато България получи много странна дузпа за нарушение срещу Станислав Костов, което видимо бе извън наказателното поле. Тодор Неделев я изпълни и изравни за 1:1.

В 87-та минута удар на Страхил Попов от воле мина много близо до горната греда. България натискаше сериозно.

В продължението на срещата нашите трябваше да поведат. Резервата Мартин Минчев, който дебютира за България едва на 17 години, от малък ъгъл стреля силно, но не намери целта.

Драмата продължи. Последва удар на резервата Александър Бойевич, който принуди Михайлов да прави още едно много добро спасяване.

В крайна сметка резултатът сякаш е закономерен предвид многото ситуации и пред двата отбора. Защитите бяха еднакво слаби.

В понеделник гостуваме на Косово и нямаме право на грешка. В групата са още Англия и Чехия, които се срещат по-късно тази вечер в Лондон.