Двама шампиони в първия ден на Държавнотно първенство по вдигане на тежести за ТСК – Русе

Публикация   13:38     21 Март, 2019 /     akcent.bg   /     632

Двама шампиони има след първия състезателен ден на Държавното отборно първенство по вдигане на тежести отборът на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе. Надпреварата започна вчера и се провежда в Сливен. Шампиони станаха Габриел Георгиев в категория до 45 килограма и Ивайло Серафимов в категория до 49 килограма. И двамата са ученици на Спортно училище „Майор Атанас Узунов“. Втори в категория до 61 килограма се класира Марин Станев, който е учиник в СУ „Васил Левски“. Така след първия състезателен ден отборът, воден от треньорите Кръстина и Радослав Атанасови заема второ място в отборното класиране.

Младите състезатели са изключително добре подготвени, а това е резултат и от отлично оборудваните  зали по вдигане на тежести в СУ „Васил Левски“ и СУ „Йордан Йовков“.

Тагове : щанги , медали ,