Днес е : Вторник, 12 Ноември 2019

Двеста младежи взеха участие в конкурса за рецитал "За да я има България"

Публикация 05 Mar, 2019 / akcent.bg

Ето и всички наградени участници

   За петнадесета поредна година при голям интерес премина конкурсът за рецитал „За да я има България“. Той се проведе в три възрастови групи и две направления: Възрожденска поезия и Следвъзрожденска до Съвременна поезия.

   Тази година интересът беше по-голям и особено популярен сред учениците, като броят на участниците достигна 200 деца и младежи.    Конкурсът, посветен на националният празник на България-3 март, има за цел да популяризира и съхрани стойностната българска поезия, насърчавайки децата в изкуството на рецитала.

   Новост тази година бе специалната грамота за творческа активност и подкрепа в областта на художественото слово и по-конкретно за приноса им в подкрепата на конкурса за рецитал.

   Наградените  участници:

Първа възрастова група: 1-4 клас

Направление: възрожденска поезия

Първо място:

Дарина Даскалова-ОУ“Любен Каравелов“

Теодор Ангеловски-ОУ“Отец Паисии“

Елия Цанкова-ОУ „Любен Каравелов“

Второ място:

Ивет Пейчева - НУИ „Проф. Веселин Стоянов“

Доминик Николов - СУ „ Васил Левски“

Антон Ангеловски - ОУ“Отец Паисий“, гр.Русе

Трето място:

Полина Златева - ОУ“Отец Паисий“,гр. Мартен

Преслав Апостолов - ОУ“Отец Паисий“

Борислав Митуцов  -СУ „Васил Левски“

Поощрения:

Детелина Димова - ОУ“Отец Паисий“

Александър Статев и Далина Пейчева - ОУ“Христо Смирненски“

Антония Терзиева - СУ“Васил Левски“

Михаил Маринов - ОУ“Отец Паисий“

Ния Димитров - СУ“Йордан Йовков“

Савина Иванова – СУ“Васил Левски“

Полина и Мартина Здравкови - ОУ“Отец Паисий“

Кристиян Кунев - ОУ“Иван Вазов“

Габриела Костова - ОУ“Ангел Кънчев“

Ивена Ивакова – ОУ“Отец Паисий“, гр. Мартен

Ема Николаева – ОУ“Иван Вазов“

Наградени учители за активна работа в областта на словото:

Стефка Цанева – ОУ „Отец Паисий“

Людмила Великова - ОУ „Отец Паисий“

Бисерка Нунева - ОУ „Отец Паисий“

Красимира Йорданова - ОУ „Отец Паисий“

Ценка Камбурова – СУ „Васил Левски“

Стела Костадинова – ОУ „Любен Каравелов“

Мария Димитрова – СУ „Йордан Йовков“

Румяна Лазарова – ОУ „Иван Вазов“

Денислава Великова – ОУ „Ангел Кънчев“

Севим Алиева – ОУ „Отец Паисий“ град Мартен

Евин Ибишева – СУ „Васил Левски“

   Първа възрастова група

Направление:  Съвременна литература

Първо място

Първо място:

Иван. И. Иванов – ОУ „Отец Паисий“

Александър Ангелов - ОУ „Отец Паисий“

Мира Милен Миленова – СУ „Христо Ботев“

Второ място

Мариян Сипос -  ОУ „Отец Паисий“

Радина Цонева - ОУ „Отец Паисий“, град Мартен

Преслав Младенов  - ОУ „Отец Паисий“

Трето място

Симона Михалева – СУ „Йордан Йовков“

Ралица Димитрова – ОУ „Тома Кърджиев“

Берфу Шекер  - СУ „Васил Левски“

Поощрения

Ивон Йорданова - СУ „Йордан Йовков“

Елиз Петкова - СУ „Йордан Йовков“

Мартин Георгиев - СУ „Йордан Йовков“

Радина Петрова - ОУ „Отец Паисий“, град Мартен

Преслава Великова – ОУ „Иван Вазов“

Александра – Мария Радева – СУПНЕ „Фридрих Шилер“

Теодора Йорданова – ОУ „Васил Априлов“

Ема Цанкова – ОУ „Любен Каравелов“

Наградени учители за активна работа в областта на словото:

Вергилия Грънчарова - СУ „Йордан Йовков“

Невяна Николова – ОУ „Васил Априлов“

Даринка Пулчева - ОУ „Отец Паисий“, град Мартен

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА 5-8клас

НАПРАВЛЕНИЕ ВЪЗРОЖДЕНСКА ПОЕЗИЯ

Първо място:

Теодора Даскалова – СУЕЕ „Константин-Кирил Философ“

Вероника Николова – ПГСАГ „Петьо Пенов“

Второ място

Деница Кънчева – ОУ „Братя Миладинова“

Соня Трифонова – ОУ „Тома Кърджиев“

Сонер Селяйдин – ОУ „Св. Св. Килил и Методий“, с. Семерджиево

Трето място

Божидар Вълков – театрално студио „Арлекин“ към ОУ „Христо Смирненски“

Преслава Михайлова

Габриела Иванова – ОУ „Ангел Кънчев“

Поощрения

Сесилия Дуницова – СУ „Христо Ботев“

Божидара Петрова – ОУ „Отец Паисий“

Захари Илиев – ОУ „Любен Каравелов“

Александра Иванова – ОУ „Любен Каравелов“

Велизара Стоянова - ОУ „Тома Кърджиев“

Симона Ненова – СУ „Йордан Йовков“

Награден учител за активна работа в областта на словото:

Светла Тодорова – ОУ „Любен Каравелов“

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

НАПРАВЛЕНИЕ: СЪВРЕМЕННА ПОЕЗИЯ

ПЪРВО МЯСТО:

Габи Вълчева- ОУ „Иван Вазов“

Максим Атанасова- ОУ“ИванВазов“

Алина Милкова-ОУ“Любен Каравелов“

Второ място

Аслънас Керваноглу- ОУ”Св.Св.Кирил и Методий”, с.Семерджиево;

Сема Фикрет- ОУ”Св.Св.Кирил и Методий”, с.Семерджиево;

Теодора Иванова-ОУ“Отец Паисий“гр.Мартен

Трето място

Рашиде Селим-ОУ‘Иван Вазов“

Алпер Хакъев- ОУ”Св.Св.Кирил и Методий”, с.Семерджиево;

Галена Георгиева-ОУ“Отец Паисий“,гр.Мартен

Поощрения

Арзу Акифова- ОУ”Св.Св.Кирил и Методий”, с.Семерджиево;

Николай Стоянов-ОУ“Отец Паисий“гр.Мартен

Преслава Йорданова-ОУ“Отец Паисий“

Димитър Куршумов-ОУ“Иван Вазов“

Елица Димитрова-ОУ“Иван Вазов“

Джанер Моллов- ОУ”Св.Св.Кирил и Методий”, с.Семерджиево;

Мартин Донев- ОУ“Отец Паисий“гр.Мартен

  Награден учител за активна работа в областта на словото:

Кирил Черкезов-ОУ“Иван Вазов“

Галина Дойкова-ОУ“Св.Св.Кирил и методи“

Анна Рачева –ОУ“Отец Паисий“

   ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА 9-12клас

Възрожденска поезия

Първо място

 Михаела Илиева – ПГИУ „Елиас Канети“

 Второ място

Ванеса Кулева - ПГИУ „Елиас Канети“

Поощрение :

Анита Иванова – АЕГ „Гео Милев“

   Трета възрастова група съвременна поезия

    Трето място:

Габриела Цветкова - СУЕЕ“Константин Кирил Философ“

Ния Иванова - АЕГ“Гео Милев“

Поощрения:

Благовеста Петрова - ПГПТ“Атанас Буров“

Адриана Витанова - СУПНЕ“Фридрих Шилер“

Награден учител за активна работа в областта на словото:

 Г-жа Росица Николова - ПГИУ „Елиас Канети“

 

 

 

Коментари

Свързани новини

Реклама

Реклама