Четвъртък, 25 Април 2024

Седем медала за Дунав от Държавното по тенис за мъже и жени

Публикация   07:49     04 Март, 2019 /     akcent.bg   /     844

Снимки: 1,2

С общо седем медала се върнаха мъжете и жените на СКТМ Дунва Русе от проведеното Държавно индивидуално първенство в Панагюрище. В “Арена Асарел” общо 120 участници премериха сили в лично, двойки и смесени двойки.

Старши треньорът на отбора Петър Петров и играещия треньор Стефан Лъвчиев следиха изявите на националите Теодор Александров и Денислав Коджабашев, Павел Цолов и жените Мария Йовкова и Михаела Димова.  Лъвчиев и Цолов преминаха през ситото на предварителните групи за да влязат в основната схема. Там те записаха по една победа, но във втория кръг Лъвчиев бе спрян от Кирил Попов /”Марек-Дигеста/ (1:4 гейма), а Цолов от бъдещия шампион

Петьо Кръстев /Марек-Дигеста/ (0:4). Александров и Коджабашев бяха поставени в схемата. Дени Коджабашев след три победи стигна до четвъртфинал и загуби от вицешампиона Станислав Голованов /Марек-Дигеста/ с 0:4 гейма. Теди Александров на полу финал изигра много силен мач срещу Петьо Кръстев, но в седем геймов маратон загуби и така остана с бронз.

При жените Михаела Димова стигна до осминафинал, където срещна  Ивет Илиева – националка за девойки. Димова водеше с 3:2 гейма и 5:1, но допусна изравняване и загуби с 3:4. Европейската шампионка за девойки Мария Йовкова бе поставена под номер 2 в схемата.

След добри победи над Калина Христова /”Корабостроител 92 “Варна/ на четвъртфинал и Детелина Михайлова /”Бобата” Враца/ на полуфинал, Йовкова стигна до повторение на миналогодишния финал срещу Полина Трифонова /”Корабостроител 92″ Варна/. Мария поведе с 2:0 гейма. Играещата в немската бундеслига Трифонова обърна мача в своя полза до 3:2. При 10:7 състезателката на Дунав спаси 3 мачбола и успя да стигне до решителен седми гейм. Опита на Трифонова си каза думата и въпреки сърцатата игра на Йовкова успя да затвори мача в своя полза. Така за втора поредна година Мария остава със сребро.

При женските двойки Йовкова и Трифонова безапелационно победиха на финала Кристина Враменцалиева /”Стоянстрой” Пловдив/ и Есин Саид /”НСА”София/ с 3:0 гейма.  При мъжките двойки Александров и Коджабашев за седма поредна година се окичиха със златните медали. На финала те победиха с 3:1 гейма Попов/Кръстев  /”Марек-Дигеста”/.  При смесените двойки Лъвчиев/Саид стигнаха до четвъртфинал, след добра победа над Денис Бекир/Кристина Враменцалиева.

За медали те играха с Голованов/Трифонова, но не успяха да се противопоставят на класата на бъдещите шампиони. Дени Коджабашев и Мария Йовкова стигнаха до финал. След отлично начало те поведоха с 2:1 гейма и 10:6! С голяма доза късмет Голованов/Трифонова спасиха всички точки, а оттам обърнаха и мача в своя полза.  Въпреки отсъствието на спонсор и тежката ситуация в клуба Теди, Дени, Стефан, Павел, Мария и Михаела се раздадоха  на сто и десет процента във всички свои мачове.

Работата на треньора Петър Петров продължава да дава резултати и “Дунав” Русе е един от водещите клубове в страната. За европейски град като Русе, с традиции в спорта, ще бъде жалко ,ако не може да задържи такива талантливи състезатели, които освен страхотни професионалисти са и пример за подражание!

Тагове : тенис на маса , ,