Сряда, 24 Април 2024

„Сините феи“ започнаха ударно годината в зала „Дунав“, след като отнесоха „Берое 07“ с 91:61 в първия си мач в Русе за 2012-та

Публикация   19:12     19 Ян, 2012 /     akcent.bg   /     553

Дамският баскетболен „Дунав 8806“ постигна убедителна победа в първата си среща на домашна сцена за новата година. Момичетата на Георги Божков вече бяха изиграли един мач след подновяването на първенството в НБЛ, като постигнаха успех срещу „Левски“ в София с 63:59 на 8 януари. В следващия кръг те почиваха, а „Берое 07“ надделя над същия съперник с 89:84 след продължение в Стара Загора. В сряда вечерта отново почти пълни трибуни очакваха любимките на Русе в залата в квартал „Здравец“, а баскетболистките се отблагодариха на феновете си по най-добрия начин. Те започнаха срещата ударно и след 5 минути игра водеха с 14:0, а малко по-късно таблото показваше дори 21:2 в тяхна полза, с което сложиха точка на съмненията за краен победител. Все пак състезтелките на „Берое 07“ показаха кураж и намалиха за 24:11 за „Дунав 8806“ след 10 минути игра. Георги Божков не закъсня с ротацията, което обаче не повлия много на ритъма и на почивката резултатът вече бе 40:24 в полза на русенския тим. След подновяването на играта „сините феи“ поддържаха аванса си, който в 30-та минута достигна 20 точки за 65:45. През последната част гостенките рухнаха окончателно и „сините феи“ увеличиха преднината си с добра защита и по-бързи действия в атака, стигайки до крайното 91:61. По този начин момичетата на Георги Божков постигнаха 13-та победа от 14 срещи в първенството на НБЛ, благодарение на което заемат първото място в класирането с актив от 27 точки. Толкова има и „Нефтохимик 2010“, но бургазлийки са с мач повече. В следващия кръг „Дунав 8806“ гостува на „Славия“ в столичната зала „Универсиада“ в събота от 14:30.

Ейдриен Джонсън отпразнува рожденния си ден с 31 точки, 8 борби, 2 торти и цветя

Специална изненада очакваше американката Ейдриен Джонсън преди началото на срещата с „Берое 07“. 18 януари бе по-специален за нея, тъй като тогава тя навърши 23 години и привържениците на „Дунав 8806“ не пропуснаха да отбележат подобаващо това. Американката пристигна тази есен в Русе и бързо грабна сърцата на любителите на баскетбола с добрата си игра в защита и в атака и от началото на шампионата в НБЛ при дамите тя почти неизменно е в идеалния отбор на всеки кръг. Феновете на „сините феи“ пък така или иначе не пропускат случай да засвидетелстват признателност към своите любимки и съвпадението на рожденния ден на Джонсън със срещата с „Берое 07“ бе идеален повод за това. Така минути преди началната сирена Ей Джей бе изненадана дори не с една, а с две торти и огромен букет. Колкото до представянето й по време на мача, въпреки вълнениято около рожденния ден, тя отново бе над всички и завърши с 31 точки и 8 борби.