Вторник, 16 Април 2024

Победно начало на годината за „Дунав 8806“

Публикация   19:07     09 Ян, 2012 /     akcent.bg   /     614

„Сините феи“ записаха 12-ти успех в НБЛ при дамите в първия си мач за 2012-та след 63:59 срещу „Левски“ в София

Двукратният носител на Купата на България и бронзов медалист от последното издание на НБЛ при жените „Дунав 8806“ започна с победа новата 2012 година. Както и в първия му мач на 2011-та негов съперник бе тима на „Левски“ София, като този път момичетата на Георги Божков гостуваха в столичната зала „Универсиада“. Въпреки това обаче близо 20 русенци се погрижиха за това „сините феи“ да се чувстват като домакини. За това им помогна и липсата на какъвто и да е интерес от страна на софиянци към дербито на първия кръг в дамския баскетболен елит след подновяването на първенството. Все пак феновете не спряха да подкрепят гръмогласно своите любимки по време на цялата среща, а баскетболистките им се отблагодариха подобаващо и с много борбеност и дух надделяха над „Левски“. Домакините започнаха по-добре срещата и още в средата на първата част поведоха с 10 точки. Реакцията на състезателките на русенския тим не закъсня и силна серия от тяхна страна възстанови равенството за 19:19 след 10 минути игра. Надлъгването между отборите и техните треньори продължи и през втората четвърт, през която водачеството се размени на няколко пъти, а на почивката „Дунав 8806“ бе напред в резултата с минималното 34:31. След подновяването на играта обратите следваха един след друг, а 10 минути преди края таблото вече показваше 48:47 за домакините. В последната част все пак „сините феи“ демонстрираха повече увереност и точност при стрелбата, като съумяха да неутрализират повечето атаки на „Левски“. По този начин те си осигуриха преднина, която въпреки отчаяните опити на столичния тим в края, има донесе успеха с 63:59. По този начин „Дунав 8806“ се върна на победния път след загубата от „Нефтохимик 2010“ с 67:66 в Бургас в последния му мач за 2011-та. Това бе трета победа срещу „Левски“ от есента насам за „сините феи“ от три срещи между двата тима и общо 12-та за момичетата на Георги Божков от началото на сезона в НБЛ. Ейдриен Джонсън изигра поредния си силен мач и завърши с дабъл дабъл от 26 точки и 11 борби. 9 точки и 7 асистенции за русенския успех добави Зорница Костова. С по 7 борби и по 2 откраднати топки се отличиха Диана Войнова и Христина Минкова, които реализираха съответно 6 и 8 точки в коша на съпрника.

В следващата си среща „Дунав 8806“ приема „Берое 07“ чак на 18 януари, сряда, от 18 ч. в залата в русенския квартал „Здравец“, тъй като в предстоящия кръг момичетата на Георги Божков почиват.