ЦСКА-София смачка Дунав, Десподов впечатли с брилянтен гол

Публикация   00:02     05 Авг, 2018 /     akcent.bg   /     626
ЦСКА- София смачка с 3:0 Дунав в мач от третия кръг на Първа лига и запази лидерството в класирането. Червените вкараха две попадения до почивката чрез Мауридес (39) и автогол на Мартин Ковачев (45), а в 57-ата минута Кирил Десподов оформи крайния резултат след брилянтно отиграване и ефектен гол.
  Първата опасност бе пред вратата на гостите и тя дойде още във втората минута. Джеси центрира отляво към Кристиян Малинов, който стреля с глава, но в аут.

В 20-ата минута Антонов не успя да боксира добре центриране от корнер и изпрати топката на главата на Бодуров, защитникът стреля от три-четири метра, но стражът на русенци спаси. Четири минути по-късно Мауридес направи фрапантен пропуск. ЦСКА-София организира бърза атака през центъра. Джеси получи отляво, финтира бранител и подаде на тарана, който бе напълно непокрит на границата на малкия пеналт, но последва удар високо над напречната греда.

Постепенно Дунав изнесе играта в по-предни позиции и опита няколко далечни удара чрез Балджийски и Станоев, но първият не уцели вратата, а вторият шутира в ръцете на Черниаскус. В тези минути реферът Владимир Вълков спести жълти картони на Бодуров, Джеси и Малинов.

Към края на полувремето червените отново увеличиха темпото и в 39-ата минута стигнаха до гол. Десподов пусна към Секулич, който центрира и Мауридес вкара с глава в долния ляв ъгъл на Антонов.

В заключителните секунди на първата част домакините удвоиха своята преднина. Антонов излезе да пресече дълъг пас към Джеси на границата на наказателното поле, удари топката с глава, но я изпрати в крака на съотборника си Мартин Ковачев и тя се озова в мрежата - 2:0 за ЦСКА-София.

Седем минути след почивката червените можеха да вкарат трети гол. Малинов стреля силно от десетина метра, но нацели левия страничен стълб. Логичното се случи в 57-ата минута, когато Чорбаджийски намери Десподов отдясно, нападателят финтира Божидар Васев и с неспасяем шут вкара за 3:0.

До края на двубоя футболистите на Ел Маестро оставиха Дунав да държи топката, но далеч от Черниаускас, което не позволи на гостите да стигнат дори до голово положение, камо ли да вкарат почетно попадение.

ЦСКА-СОФИЯ - ДУНАВ 3:0