Четвъртък, 25 Април 2024

`Левски` и ЦСКА направиха зрелищно равенство с четири гола в полза на `Лудогорец`

Публикация   23:05     18 Апр, 2018 /     akcent.bg   /     614

олямото дерби от 30-ия кръг в Първа лига между ЦСКА и "Левски" завърши без победител. Двата тима си вкараха четири гола и завършиха 2:2, с което пратиха титлата още по-близо до "Лудогорец". ЦСКА поведе с 2:0 още до деветата минута и не се виждаше как "Левски" дори ще стигне до нещо. През първата част сините дори нямаха точен удар, но направиха много силни втори 45 минути.

Иван Горанов върна надеждите на сините в 48-ата минута, а Паулиньо в 61-ата изравни. До края на мача нервите взеха връх, като гол на Каранга беше отменен, а Серджиу Буш и Жеферсон бяха изгонени.

Резултатът лишава ЦСКА и от последните му надежди за титлата, след като червените нямаха право на грешка преди двубоя.

"Левски" започна със същия състав, който преди седмица победи ЦСКА с 2:0 в полуфинал в турнира за купата. Габриел Обертан и Серджиу Буш, които бяха резерви срещу "Лудогорец" стартираха от първата минута. Този път обаче ЦСКА беше с основните играчи, които пропуснаха последните срещи – Станислав Манолев и Фернандо Каранга.

Началото на ЦСКА беше вихрено и още в петата минута червените получиха право да изпълнят дузпа. Фернандо Каранга беше изведен зад гърба на защитата и въпреки, че Ейолфсон беше до него, Божидар Митрев реши да напуска вратата и фаулира нападателя на ЦСКА.

Потърпевшият застана зад топката, забави последните си крачки, изчака Митрев да се хвърли и с хладнокръвно изпълнение беше точен, извеждайки ЦСКА напред – 1:0.

Точният изстрел от 11-те метра на Каранга.

© LAP.bg

"Левски" опита да отговори веднага и реши да изнася постепенно топката, задържайки я в свое владение. Много бързо обаче се стигна до втори гол, който тотално обърка всички планове в тима на Делио Роси.

В деветата минута ЦСКА удвои аванса си след комични действия в защитата на "Левски". Вместо да застане срещу нахлуващия от фланга Рафаел Енрике, Давид Яблонски реши да скача, с което блокира пътя и на Милош Цветкович. Бразилецът се възползва от това и веднага шутира, топката се отби в десния стълб и влетя в мрежата.

Двата ранни гола определено направиха мача на ЦСКА много по-лесен. За червените не беше никакъв проблем да изнасят търпеливо топката, а и "Левски" не ги затрудни с нищо. Дори когато пресираха сините го правеха само с двама играчи и постоянно един халф в червено оставаше напълно свободен.

"Левски" и ЦСКА направиха зрелищно равенство с четири гола в полза на "Лудогорец"

© LAP.bg

До края на първото полувреме по-опасните положения продължиха да бъдат пред Митрев. Първо вратарят на "Левски" трябваше да се намесва след далечен изстрел, а след това защитата отново сгреши и позволи на Каранга да изскочи сам срещу стража. За късмет на сините обаче ударът на Каранга мина покрай целта.

За първите 45 минути "Левски" не успя да отправи нито един удар към вратата на ЦСКА. Сините извършиха 12 нарушения и нямаха никакъв отговор срещу действията на съперника си.

Това принуди Делио Роси да прави смяна на почивката, вадейки Антонио Вутов за сметка на Прохазка.

Включването на Прохазка буквално вдъхнови "Левски" и сините се нуждаеха от секунди, за да намалят резултата. В 48-ата минута Цветкович беше изведен отдясно и веднага центрира, а с левият бек Иван Горанов, който се беше включил засече с глава – 1:1.

Вратарят на ЦСКА Черниаускас гледа как топката е влязла в мрежата му.

© LAP.bg

Защитникът на "Левски" се възползва от лошото пласиране на капитана на ЦСКА Божидар Чорбаджийски, който остана на място, вместо да атакува топката.

Получавайки ранен гол ЦСКА показа, че също се огъва под напрежение. Червените започнаха да действат припряно, вместо да задържат топката и се видя, че "Левски" започва да има психологическо предимство.

Четвърт час след подновяването на играта сините изравниха резултата. Поредна грешка на Чорбаджийски в защитата на ЦСКА позволи на Буш да се измъкне до аут линията, той върна към връхлитащия Паулиньо и бразилецът се разписа.

Тъкмо когато изглеждаше, че "Левски" има предимство и започва да действа с по-голяма увереност двата тима останаха с човек по-малко. Жеферсон провокира Буш в близост до тъча, опитвайки да го изрита, а румънецът се върна на терена и го блъсна без топка. Заради тази проява реферът Стефан Апостолов изгони и двамата.

За Жеферсон това беше второ поредно изгонване, след като бразилският ляв бек получи червен картон и срещу "Лудогорец".

ЦСКА опита да отговори много бързо и Каранга дори отбеляза, но попадението му беше отменено заради засада.