Сряда, 24 Април 2024

Григор Димитров се класира за четвъртия кръг в Мелбърн след мач изпълнен с грешки

Публикация   09:22     19 Ян, 2018 /     akcent.bg   /     1034

Григор Димитров записа трета победа на Australian Open и се класира за четвъртия кръг в турнира след 6:3, 4:6, 6:4, 6:4 над руснака Андрей Рубльов. Световният №3 премина през много труден двубой, но след 3.07 часа на корта успя да пречупи съперника си. Димитров се реваншира за загубата си от Рубльов на US Open през миналата година, като в съперничеството помежду им, двамата вече имат по една победа.

Двамата изиграха много оспорван мач, в който бяха затруднени от изключително високите температури в Мелбърн, надхвърлили 40 градуса. Това видимо се отрази на играта, която беше далеч от най-добрите стандарти.

Срещата не предложи много високо качество на тениса, след като и двамата тенисисти по-често грешаха, отколкото да правят атрактивни удари. Димитров записа 13 аса, но допусна и 15 двойни грешки. При неговият съперник броят на грешките беше 13, а на директните точки от начален удар едва четири.

Световният №3 завърши с 63% вкаран първи сервис и спечели 76% от точките при него. Статистиката му на втори сервис обаче беше много лоша, като той спечели само 38% от точките – 20 от 53 общо.

Димитров и съперникът му допускаха грешки, разиграванията бяха накъсани и се забелязваше проблем с концентрацията и при двамата. В няколко ключови момента и двамата направиха двойни грешки.

Първите три сета преминаха по сходен начин - единият тенисист пробиваше, но след това другият успяваше да обърне развоя в своя полза.

Мачът започна с три поредни точки за Рубльов при сервис на Димитров. Българинът върна две точки, но след това руснакът направи пробив. Третият в света съумя бързо да изравни за 2:2, а веднага след това се спаси от опасността от нов пробив.

Важен се оказа осмият гейм, когато Димитров проби и после спечели сета.

Той пренесе добрия си ритъм във втория сет, в който започна с пробив. Последва размяна на бързи сервис-геймове и изглеждаше, че българинът върви спокойно към увеличаване на преднината си. В дълъг гейм Рубльов използва третата от възможностите си за пробив и изравни за 4:4. Това му вдъхна увереност и с нов пробив той взе сета.