Петък, 26 Април 2024

Достойно представяне на европейската младежка купа по стрелба с лък в Пореч

Публикация   08:54     18 Юли, 2017 /     akcent.bg   /     981

Българските кадети се представиха с добри резултати във Втората Европейска младежка купа, проведена в гр. Пореч, Хърватия. Участваха състезатели от 33 държави.

В турнира за кадети се състезаваха 57 стрелци.  Българският състав включваше Иван Банчев („Джамбо – Рс), Тодор Пендов (Тракиец - Садово) и Васко Тодоров (Тракиец - Садово), с треньори – Йордан Джамбазов и Иван Терзиев.

В индивидуалните стрелби на първоначалния етап от квалификациите Банчев, Тодоров и Пендов постигнаха висок резултат от 645 и 642 точки. При крайното класиране Пендов зае 8-мо място, Банчев е 17-ти, Тодоров – 33-ти. Отборно младите стрелци са на 9-то място, сред като загубиха с минимална разлика от състава на Румъния.

Още един успех за шампион на „Джамбо“ при момчетата, но в друга област - Константин Георгиев завоюва златен медал на Олимпиада по математика в Сингапур. Поредното доказателство, че интелектът и спортът са взаимно свързани. Той е спечелил и Златната купа за цялостно представяне.

Предстои международен турнир „Дунавски стрели“, който ще се проведе от 22 до 23 юли на стадион „Дунав“. От клуба канят всички любители на спорта да наблюдават атрактивната надпревара.