Четвъртък, 25 Април 2024

Григор Димитров ще играе за титлата на „София Оупън”

Публикация   07:42     12 Фев, 2017 /     akcent.bg   /     1000

Днес от 17:00 ч., срещу белгиеца Гофен, е 11-ият АТР финал на българския топтенисист

Григор Димитров ще играе утре за титлата на тенис турнира „София Оупън” в зала „Арена Армеец”. Пред 11 000 зрители по трибуните най-добрият ни тенисист (№13 в света) победи на полуфинала 87-ия в ранглистата – Николоз Бацилашвили (Груз) с 6:1, 6:3 след час и 3 минути игра. Българинът беше безапелационен в първия сет, поведе набързо с 5:0, преди грузинецът да успее да спечели гейм на свое подаване, и в крайна сметка го затвори след 21 минути игра. Втората част бе по-оспорвана, само петият й гейм продължи 9:30 минути. Григор проби подаването на грузинеца в 7-ия гейм, а след това затвърди пробива за аванс от 5:3. После пак проби сервиса на Бацилашвили и затвори мача, оползотворявайки втория си мачобол.

Така българинът продължава прекрасната си серия през 2017 г., след като от нейното начало е спечелил 13 мача и е загубил едва един – полуфинала на Australian Open от Рафаел Надал (Исп).

"Най-лошо е да подцениш някого особено в такъв момент. Все пак сме на полуфинал. Усетих си играта много добре и успях. Благодаря на всички за подкрепата. - каза Димитров. - Утре е неделя - най-хубавият ден за игра. Трябва да остана постоянен и фокусиран и да изиграя един добър мач. Със сигурност Гофен иска реванш и го получава. Разбира се, имам леко предимство в срещите помежду ни, но мач с мач не си прилича. И все пак - знаем какво да очакваме един от друг."

Съперник на Димитров (№3 в схемата) за трофея ще бъде поставеният под №2 Давид Гофен (Бел, №11 в света), който по-рано днес отстрани в много драматичен мач шампиона в София от миналата година Роберто Баутиста Агут (Исп, №16) с 5:7, 6:4, 7:6 (3). Финалът е от 17:00 ч.

Статистиката от мачовете между Димитров и Гофен сочи тотално превъзходство на българина. Григор има 5 победи в петте им срещи – първите три са през 2010 г. на „чалънджъри” и „фючърси”, а другите две са на US Open 2014 и на 1/4-финала на тазгодишния Australian Open.

Това ще е 11-и финал от турнири на АТР в кариерата на Григор. До момента той има 5 титли, като последната спечели на турнира в Бризбейн (Авл) в началото на януари.