Събота, 27 Април 2024

Дунав -Русе обра наградите за `Спортист на годината`

Публикация   13:58     13 Ян, 2017 /     akcent.bg   /     873

Европейската шампионка за жени Севда Асенова спечели приза „Спортист на годината“

Футболният отбор на Дунав (Русе) обра наградите на церемонията за "Спортист на годината в Русе". Приятната изненада в Първа лига триумфира в надпреварата за "Отбор на годината". Старши треньорът на "драконите" Веселин Великов спечели приза за "Треньор на годината", след като изведе тима до шестото място в елита.

Две от звездите на новаците в първенството пък са в топ 10 в класацията за "Спортист на годината". Стражът на Дунав (Русе) Мартин Луков, който направи страхотен сезон получи грамота от Община Русе за високи постижения в областта на футбола. Капитанът на отбора Диян Димов също е сред най-добрите спортисти в града.

Европейската шампионка за жени Севда Асенова спечели приза „Спортист на годината“. Състезателката на боксов клуб Русе, която е и държавна шампионка събра 114 точки в анкетата на вестник „Утро“ и Община Русе. Наградата на Асенова, която включваше плакет, грамота и парична премия, връчи кметът Пламен Стоилов. На второ в класацията се нареди съотборничката на Севда Асенова Стойка Петрова. Петрова, която е световна вицешампионка,  събра 101 точки. Третото място зае тежкоатлетът от ТСК Русе Стилян Гроздев, който събра 84 точки. Гроздев е европейски шампион до 20 години, както и шампион на първенството за кадети в Полша тази година