Петък, 26 Април 2024

Пиронкова премина първия кръг в Синсинати с разгром над Касаткина

Публикация   12:34     16 Авг, 2016 /     Dnevnik.bg   /     588

Влязлата в основната схема като "щастлива губеща" Цветана Пиронкова се класира за втори кръг на турнира в Синсинати.

Най-добрата българска тенисистка записа категорична победа срещу голямата надежда на руския тенис Дария Касаткина.

Пловдивчанката спечели с 6:1, 6:1 само за 63 минути.

Пиронкова реализира пет пробива от осем възможности и спаси всичките шест възможности, които се откриха пред 19-годишната рускиня.

Касаткина, която прави отличен сезон и заема 24-ото място в световната ранглиста, игра под обичайното си ниво и не изглеждаше в оптимална кондиция след двата четвъртфинала в последните си два турнира - в Монреал и на олимпийските игри, където участва и на двойки.

Пиронкова започна концентрирано мача и притисна Касаткина още в първото й подаване. Рускинята се измъкна, за да изравни за 1:1, но това се оказа единственият спечелен от нея гейм в първия сет.

Втората част се разви идентично. Касаткина спечели сервис гейма си за 1:0, но Пиронкова отговори с победна серия от шест поредни гейма.

Във втори кръг българската тенисистка ще се изправи срещу италианката Роберта Винчи, която почива в първия кръг като поставена под номер 6.

Предстоящият мач ще бъде четвърти за Пиронкова, която започна участието си от квалификациите. Тя стартира с победа над украинката Катерина Козлова, загуби от германката Аника Бек във втората си среща, но влезе в основната схема заради отказването на изненадващата изненадващата олимпийска шампионка Моника Пуиг.