Събота, 27 Април 2024

Злато за Златните момичета в Казан

Публикация   19:17     10 Юли, 2016 /     akcent.bg   /     578

Ансамбълът по художествена гимнастика е №1 в съчетаннието с пет ленти за Световната купа

Националният ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал в съчетанието на пет ленти на турнира от Световната купа в руския град Казан.

Това е първо отличие за Световната купа за ансамбъла с Любомира Казанова, която замества скочилата от 6-ия етаж Цветелина Стоянова. Казанова дебютира на европейското в Израел, където Златните момичета грабнаха бронз. За нея това бе и първа СК с отбора.

Момичетата на Ина Ананиева, в състав Михаела Маевска, Християна Тодорова, Ренета Камберова, Цветелина Найденова и Любомира Казанова, изиграха без грешка своето съчетание, за което получиха и най-високата оценка от съдиите - 18,050. На второ място останаха рускините със 17,900, а трети ансамбълът на Израел със 17.350.

Вчера нашите момичета останаха на четвърто място в многобоя, след като допуснаха грешка в едно от съчетанията, което ги остави извън челната тройка. Другото съчетание бе изиграно отлично.

Маевска и компания сбъркаха и на два обръча и три чифта бухалки - второто състезание на отделни уреди днес. Така останаха четвърти с оценка 17,550. Златният медал отново отиде за рускините, а призовата тройка се попълва от Беларус и Италия.

Утре отборът се завръща в България. Следва олимпиадата в Рио де Жанейро.