Нова победа за „Дунав 8806“ на финалите при 14-годишните

Публикация   20:11     15 Юни, 2012 /     akcent.bg   /     379

14-годишните баскетболистки на „Дунав 8806“ победиха „Хасково“ с 60:42 в четвъртия си мач в група „B” от финалите в столичната зала „Триадица“. Момичетата на Стефан Стефанов дръпнаха със сериозен аванс още през първата четвърт, в края на която водеха с 18 точки за 24:6. През втората обаче резултатността бе изключително слаба и това позволи на хасковските баскетболистки да съкратят макар и мининално изоставането си за 27:15 на полувремето. До края русенки не дадоха много шансове на съперника си и стигнаха до успеха с крайното 60:42. Габриела Боянова завърши с 14 точки за победителките, а 12 точки, 6 борби и 5 асистенции добави Петя Бояджиева. Александра Спасова вкара 11 точки и овладя 14 борби за дабъл дабъл, а 10 точки вкара Габриела Гецова. В последния си мач от груповата фаза „дунавки“ ще преследват задължителна победа срещу „Рилски спортист“, за да съхранят шансовете си за класиране на полуфиналите.