14-годишните баскетболистки на „Дунав 8806“ с първи успех в държавните финали

Публикация   20:10     15 Юни, 2012 /     akcent.bg   /     388

Русенският „Дунав 8806“ запази шансове за по-предно класиране на финалите при 14-годишните момичета. След двата неуспеха на старта, той победи „Росица“ Поликраище със 66:49. Състезателките на Стефан Стефанов започнаха силно и в десетата минута водеха с 13 точки за 21:8. Те добавиха още 5 точки към аванса си до почивката и на полувремето таблото показваше 38:20 в тяхна полза.

До края русенки поддържаха добрата разлика и не позволиха на съперника си да ги застраши сериозно. Две от тях завършиха с дабъл дабъл. Александра Спасова записа 14 точки и 16 борби, а с 10 точки и 12 борби завърши Габриела Гецова. Също 10 точки за победителките вкара Габриела Боянова, а Анелия Димова добави по 9 точки и борби.