Вторник, 16 Април 2024

Русе - център по Всестранна езда през 2022 година

Публикация   16:45     07 Септ, 2022 /     akcent.bg   /     391

В периода 4-6  септември 2022 г., гр. Русе беше домакин на Държавно първенство по Всестранна езда. Това беше четвъртото състезание за тази година в най-тежката и атрактивна дисциплина на конния спорт – Всестранна езда. Организатор на проявата бе СЕК „Кентавър – Русе, със съдействието наБългарска федерация по конен спорти Община Русе.Първенството премина без инциденти при отлични атмосферни условия, много добра организация и изключително приятна атмосфера. Специален гост на първенството беше кмета на Община Русе Пенчо Милков.

Обновеното трасе и нови препятствия, предизвикаха сериозен интерес във всички участници. Трасето съдържаше цялата гама от сложности, което даде възможност да бъдат излъчени първенците на държавата в два класа – Пони ездачи и Юноши до 14 години. Паралелно с това се проведоха и съпътстващи турнире за класовете 4 и 5 годишни коне и Група Б. В Държавното първенство и Съпътстващите турнири се включиха25 състезателни тандема от клубовете „Калоян 92“ – Арбанаси, „Кабиюк“ – Шумен, „Варна СККС“ – Варна, „Олимпик“ – София, „Конкур“ – Ихтиман и домакините от „Кентавър – Русе“.

Домакините от „Кентавър – Русе“ бяха представени от Лидия Желязкова и Божидара Илиева. В клас Пони ездачи дебют вспорта направи понито Сара с Лидия Желязкова заемайки пето място. В клас Юноши до 14 години Божидара Илиева с кон Джеронимо се класира на пето място, а Лидия Желязкова с кон Армагедон зае четвърто място.

В Държавното първенство по Всестранна езда в Клас Пони ездачипърво и второ място завоюва Елена Касакова съответно с понитатаМараяи Леонардо от клуб „Калоян 92“ – Арбанаси. Трета се класира Павла Данева с Цезар също от клуб „Калоян 92“.В Държавното първенство по Всестранна езда в Клас Юноши до 14 години първенец на държавата стана Йордан Йорданов с кон Салвадор от клуб „Кабиюк“ – Шумен. Втора се класира София Петрова с кобила Ева от клуб „Калоян 92“ – Арбанаси. Третото място зае Павла Данева с кобила Калифорния също от клуб „Калоян 92“.

Всички класации можете да видите в сайта на Българска федерация по конен спорт.

Последното състезание по Всестранна езда за 2022 година ще се проведе в Русе в периода от 28 до 30 октомври.

Тагове : Русе , център , езда ,