,,Лудогорец,, с победа над ,,Левски,, след драма с дузпи и грабна Суперкупата на България

Публикация   08:13     02 Септ, 2022 /     akcent.bg   /     408

"Лудогорец" спечели Суперкупата на България с победа над "Левски" след изпълнение на дузпи. В редовното време двубоят на Националния стадион "Васил Левски" завърши 2:2 и всичко беше решено след наказателни удари. При тях "Лудогорец" беше по-точен - 4:3

Срещата се игра пред около 22 хиляди зрители и предложи много интригуващи моменти.

Георги Миланов изведе "Левски" напред в 42-ата минута след красив гол. След почивката дойде времето на "Лудогорец", като шампионите успяха да обърнат резултата в рамките на три минути - между 69-ата и 72-ата от дузпа. И двата пъти се разписа Кирил Десподов

Във втората минута на добавеното време защитникът на "Левски" Келиан Ван дер Кап изравни и вкара двубоя в дузпи.

Освен интригуващи моменти двубоят предложи и повече нерви. Съдията Георги Кабаков показа общо 12 жълти картона.

Отличието е шесто за "Лудогорец" в Суперкупата на България (2012, 2014, 2018, 2019, 2021), като тимът от Разград има и четири загуби. "Левски" не успя да добави нова купа в надпреварата и остава с три. В същото време това е втори трофей за Анте Шимунджа, откакто словенецът пое "Лудогорец".

Двубоят отбеляза и една година от завръщането на Станимир Стоилов в "Левски". Треньорът обаче не успя да вземе още едно отличие след Купата на България.

През първата част "Левски" беше категорично по-добрият тим на терена. Сините имаха няколко ситуации да отбележат гол, докато "Лудогорец" рядко стигаше до вратата на Пламен Андреев. Нетипично тимът от Разград се защитаваше и срещаше трудности да задържи топката.

В 30-ата минута "Левски" уцели греда, след като топката рикошира от бранител в зелено и за малко не изненада вратарят на "Лудогорец". Гол на Илиян Стефанов пък беше отменен заради засада.

"Лудогорец" надви "Левски" след драма с дузпи и грабна Суперкупата на България

© LAP.BG

Последва натиск на "Левски" и в 42-ата минута Миланов вкара. Той отбеляза след удар от около 20 метра, който беше неспасяем.

На почивката Шимунджа направи две промени, пускайки на терена Игор Тиаго и Рик Джонатан. Това веднага освежи играта на шампионите и те поеха инициативата. За второто полувреме "Лудогорец" отправи пет удара, всички от тях точни, спрямо само един изстрел за първата част.

Атаките в зелено станаха по-разнообразни, а футболистите на Шимунджа вече не чакаха съперника си. В 69-ата минута Антон Недялков центрира полувисоко отляво, а Кирил Десподов засече топката с външната част на крака, за да я прати под плонжа на вратаря - 1:1.

© LAP.BG

Само три минути по-късно защитата в синьо сгреши. Ван дер Кап загуби топката, после вратарят Андреев повали Игор Тиаго и шампионите получиха дузпа. Десподов я отбеляза, за да оформи обрат.

"Левски" не се предаде и в добавеното време вкара втори гол. При разбъркване Ван дер Кап отбеляза, пращайки двубоя в дузпи. При тях Рик Джонатан сбърка от "Лудогорец", като Андреев спаси изстрела му. За "Левски" неточни бяха Марин Петков и Асен Митков.