Петък, 19 Април 2024

„Дунав 8806“ стъпи накриво във втората си среща от финалите при 18-годишните

Публикация   20:07     08 Юни, 2012 /     akcent.bg   /     427

Баскетболистките на „Дунав 8806“ не успяха да си осигурят класиране в четворката при 18-годишните девойки. След победата на старта на финалите в Монтата срещу тима на домакините, момичетата на Стефан Стефанов отстъпиха на връстничките си от силната школа на „Рилски спортист“. Тимът от Самоков, воден от опитния Иван Лепичев, дръпна в резултата още в началото и малко след средата на първата част преднината му вече бе двуцифрена. След 10 минути игра все пак русенки съкратиха изоставането си до 9 точки за 10:19.

Те разчитаха на високата Даяна Цекова и повратливата Инес Расимова при борбата за топката под двата коша, но със светкавичните си атаки самоковки напреднаха сериозно в резултата за 40:20 на почивката. Въпреки опитите на „Дунав 8806“ да се върне в мача обаче до края това така и не се случи и „Рилски спортист“ победи с крайното 76:58. Даяна Цекова и Инес Расимова се отчетоха с дабъл дабъл за русенския тим. Цекова записа 26 точки, 11 борби и 3 блокади, а Расимова с 10 точки и 12 борби, към които добави и 8 асистенции.

Калина Пенева вкара 9 точки, но това не бе достатъчно за победата на „дунавки“, на които е нужна победа с голяма разлика срещу третия им съперник в групата „Шампион 2006“ за да си подсигурят място на полуфиналите.