Събота, 20 Април 2024

Мартин Станев пети при дебюта си на Световно първенство за кадети в Мексико

Публикация   09:30     13 Юни, 2022 /     akcent.bg   /     432

Мартин Станев стана пети на световното първенство за кадети до 17 години при дебюта си на международно състезание. Възпитаникът на Спортно училище „Майор Атанас Узунов“ и Тежкоатлетически спортен клуб– Русе с треньори Кръстина и Радослав Атанасови дебютира на подобен форум в категория до 49 килограма на първенството, което започна в Мексико на 11 юни. Мартин записа само един успешен опит на 73 килограма в първото движение – изхвърляне, което му донесе четвърто място в движението.  Във второто движение – изтласкване, Мартин започна с успешен опит на 82 килограма. Последва втори опит на 86 килограма и на 91 килограма които също бяха успешни. Така в крайна сметка русенецът записа общ двубой от 164 килограма, които му отредиха петото място в крайното класиране.

Другият състезател на ТСК – Русе на световното, Джан Зарков излезе на състезателния подиум в група В на категория до 55 килограма във втория състезателен ден. Той  реши да започне първото движение изхвърляне от 83 килограма, които обаче не успя да преодолее и така отпадна от класиране в двубоя. Все пак във второто движение изтласкване Джан се събра и записа двауспешни опита на 105 и 107 килограма.

По време на първенството плътно до Мартин и Джан беше един оттехните лични треньори Кръстина Атанасова. Голяма помощ при пребиваването на групата в Мексико е оказал треньорът на Чили - Георги Панчев.

Двете момчета трябва да се върнат в България в близките дни.