Петък, 19 Април 2024

Бърза победа изпрати Григор Димитров на осминафинал в Мадрид

Публикация   07:11     05 Май, 2022 /     akcent.bg   /     385

Григор Димитров се класира за осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид след убедителна победа. Българският тенисист се наложи с 6:0, 6:3 срещу Диего Шварцман за 70 минути.

В следващия кръг 20-ият в света ще играе със Стефанос Циципас или Лука Пуи. Преди две седмици Димитров загуби от гръцкия тенисист в Барселона.

В друга среща Рафаел Надал се наложи с 6:1, 7:6 (4) срещу сърбина Миомир Кецманович.

Димитров изигра мача на много високо ниво, като беше съсредоточен от началото. В първия сет той се справи по забележителен начин и не даде нито гейм на аржентинския си съперник.

Шварцман за пръв път си спечели сервис гейм в началото на втория сет. След това Димитров отново проби и взе предимство. Българинът продължи уверено и с пробив на нула си осигури победата.

Тагове : победа , Гришо ,