Сряда, 24 Април 2024

Ансамбълът по художествена гимнастика взе още една титла от Световната купа в Ташкент

Публикация   07:22     18 Апр, 2022 /     akcent.bg   /     385

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели още два медала от Световната купа в Ташкент. Националките добавиха злато на пет обръча и бронз на три ленти и две топки, след като в събота взеха златото в многобоя.

Отборът в състав Вая Драганова, Женина Трашлиева, Петя Борисова, Елена Георгиева, София Иванова и Биляна Везирска допусна неточности в изпълнението си на пет обръча, но получи най-високата оценка - 29.750 точки.

Второто място заеха домакините от Узбекистан с 26.900 точки, следвани от Казахстан с 24.000 и Азербайджан с 21.900.

Българките направиха много грешки в съчетанието с три ленти и две топки и останаха на третото място от четирите отбора с 23.500 точки. Шампионки станаха състезателките от Узбекистан с 28.850 точки, а сребърните медали са за Казахстан с 24.200.