Четвъртък, 25 Април 2024

Бяла се класира за първи път в историята си за финала за титлата в първенството на България по хандбал при жените

Публикация   21:07     16 Апр, 2022 /     akcent.bg   /     522

Бяла се наложи над Етър 64 с 34:32 (15:18) във Велико Търново и спечели серията с 2-0 победи, с което се класира за първи път в историята си за финала за титлата в женското хандбално първенство на България.

Домакините контролираха мача през първото полувреме и 18-ата минута взеха аванс от 10:7, който поддържаха до почивката. В началото на второто полувреме великотърновки увеличиха преднината си до 19:15 и водеха до средата на полувремето, но с няколко по-слаби минути и неточности в атака позволиха на гостенките да реализират четири безответни попадения и да обърнат до 27:25 десетина минути преди края, а до финалната сирена Етър не успя да съкрати пасива. Христина Бабий с 11 попадения беше най-резултатна за Бяла, който през миналия месец спечели купата на България. Бившата състезателка на великотърновки Соня Богданова добави 7 гола.

За домакините с 8 попадения се отличи играещата треньорка Миглена Христова, а 7 пъти се разписа Александра Замишляк. Вторият финалист ще бъде определен в плейофа между защитаващия титлата си Свиленград и Сливница.

Шампионките, които са и победителки в редовния сезон, утре гостуват във втория мач от серията с аванс от 1:0 победи и при нов успех ще спорят с Бяла за златото.

Първата финална среща по програма е предвидена за 7 или 8 май.