Сряда, 24 Април 2024

Русе - домакин на първото състезание по Всестранна езда

Публикация   14:36     11 Апр, 2022 /     akcent.bg   /     367

В периода 9-10април 2022 г., гр. Русе беше домакин на Национален турнир по Всестранна езда за Купа Русе. Това беше първото състезание за тази година в най-тежката и атрактивна дисциплина на конния спорт – Всестранна езда. Организатор на проявата бе СЕК „Кентавър – Русе, със съдействието наБългарска федерация по конен спорти Община Русе.В турнира взеха участие 25 състезателни тандема от клубовете „Калоян 92“ – Арбанаси, „Кабиюк“ – Шумен, „Варна СККС“ – Варна, „Олимпик“ – София, „Конкур“ – Ихтиман и домакините от „Кентавър – Русе“.

Като първо състезание за годината, турнира се проведе в къс формат.Това даде възможност на опитните състезатели да проверят моментното състояние след паузата през зимния сезон, а на начинаещите постепенно да навлязат в дисциплината.

Домакините от „Кентавър – Русе“ бяха представени от Лидия Желязкова с кон Армагедон, Божидара Илиева с кон Джеронимо, Марина Илиева с кобила Галерия и Александра Недялковас кон Вранглер. Повече от успешен беше дебюта в дисциплината за сестрите Марина и Божидара Илиеви, които завоюваха съответнотрето и второ място в клас Деца до 14 години.

В Клас 1* първото място завоюва Марин Димитров с кон Дрейк от клуб „Варна СККС“. Клуб „Калоян 92“ – Арбанаси си тръгна с три призови места – в Клас Група Б първа се класира Паулина Жекова с кобила Клада, в Клас 5 годишни коне първото място грабна Йоана Тодорова с кон Конфуций, а ЛоугънСаундърс с кобила Кели завоюва първото място в Клас 4 годишни коне. При Аматьорите първа се класира АлександаЮнг с кобила ФуиеБлю от клуб „Конкур“ – Ихтиман. Всички класации можете да видите в сайта на Българска федерация по конен спорт.

През 2022 година Русе ще бъде основният център на Всестранната ездаи от състезанията тук ще се определят участниците в националните отбори и международните турнири. Кентавър – Русе ще бъде организатор на още четири състезания, три от които държавни първенства в седем различни нива

.Ето и датите:

20.04 – 01.05.2022       ДП по Всестранна езда за класове 1* и група Б и Съпътстващи турнири за останалите класове

13.08 – 14.08.2022       Национален турнир по Всестранна езда за Купа Кентавър

09.09 – 11.09.2022       ДП по Всестранна езда за класове Деца, Аматьори и Пони ездачи и Съпътстващи турнири за останалите класове

28.10 – 30.10.2022       ДП по Всестранна езда за класове 3*, 4 и 5 год. коне  и Съпътстващи турнири за останалите класове

Тагове : езда , ,