Петък, 19 Април 2024

След прекъсване от 560 дни Румен Дунев печели първото си пистово състезание

Публикация   19:58     21 Май, 2012 /     bgnrc   /     451

Румен Дунев прекъсна  продължителната суша от състезанията, в които пилотът (на снимката) завършваше без да е победил. Това прекъсване продължи 560 дни – от финала на писта Серес през 2010 г. до Дракон, където той завърши като победител в първото от пистовия шампионат за 2012 г.

„Искам да благодаря на тези, които бяха с мен в това състезание, да благодаря на онези, които не бяха с мен в този старт, да благодаря и на нашите партньори в чужбина – заяви след финала Румен Дунев (Дунев Рейсинг) за RallyXpress. – Върнах се на върха и не смятам да слизам оттам. Имаше много работа, но отсега нататък тя ще бъде много повече.”

Дунев и неговото Мицубиши Лансър Ево 9 (Е-Макс) регистрираха най-бързата обиколка на 1700-метровото трасе на писта Дракон (51.93 сек, 117.800 км/ч), най-високата средна скорост (113.138 км/ч), като пилотът завърши двадесет и една обиколки след 18:55.960 мин.

Колоната в групата над 2000 куб. см стартира водена от Константин Маршавелов (Бета Рейсинг Тим, Мицубиши Лансър Ево 9, Е-Макс), последван от Дунев и стартиралият от третата позиция Илия Царски (Автоцар, Мицубиши Лансър Ево 9, Е-Макс).

В този ред триото водеше свое собствено състезание до момента, в който с твърдо влизане в първия ляв завой след правата на трасето Дунев успя да подбутне и измести пловдивчанина о добрата траектория и да поеме лидерството на колоната.

За здравата битка в челото говори най-добре факта, че между Дунев и завършилият на 4-о място Росен     Даскалов (Русе Кар Моторспорт, БМВ М5, Е-Макс) разликата бе едва 1.550 секунди! Русенският пилот преди напускане на пистата в края на състезанието, за радост на публиката, подпали гумите на своето БМВ.